Російський урожай пшениці 2023 року оцінюється на рівні 83,2 млн. тонн: Agritel
Сільськогосподарський аналітичний підрозділ Argus Agritel переглянув свою оцінку виробництва пшениці в Росії в 2023 році через різні погодні умови для озимих культур, але все ще очікує, що обсяг виробництва буде порівняний з високими показниками виробництва в 2017 і 2020 роках, хоча і буде набагато нижчим. рекордний врожай. 2022 року.
У квітневому випуску свого звіту European Agritel Tour (EAT) Agritel оцінює виробництво пшениці в Росії в 2023 році на рівні 83,2 млн. тонн і в діапазоні 79-87,3 млн. тонн в порівнянні з 85,6 млн. тонн, оціненими в листопадовому звіті.
Перегляд у бік зменшення базується на нижчих площах посіву пшениці озимої в центральному регіоні, але в цілому на хороших умовах посівів на півдні країни.
Посів озимої пшениці в Росії – озимі посіви зосереджені на південному заході і зазвичай становлять 70% виробництва пшениці в країні – розпочав сезон щодо м'якої погоди в листопаді, що допомогло посівам компенсувати час, втрачений через пізніший початок посіву.
На півдні фермери загалом повідомляли про добрі умови врожаю. Опади в березні компенсували суху зиму, але низька вологість ґрунту означає, що посівам знадобляться регулярні дощі до травня, щоб підготуватися до будь-якої засухи до моменту збирання врожаю.
Навпаки, період осінньої посадки в центральних і поволзьких регіонах змінився вологою зимою та наступними морозами. У зв'язку з цим виробники області планують пересіяти 30-75% озимих посівів ярими культурами, які зазвичай дають меншу врожайність.
Agritel збільшив свій прогноз загальних площ посівів ярої пшениці в Росії до 12,85 млн га, порівняно з 12,62 млн га в листопадовому звіті, але це не змогло компенсувати перегляд у бік зменшення площ озимої пшениці, скорочених на 660 000 га 15 млн га.
Що стосується врожайності, Agritel оцінює середню національну врожайність озимої пшениці в 2023 році в 3,95 т/га, порівняно з 3,98 т/га в листопадовому звіті. Це нижче за 4,5 т/га, оцінених Agritel для торішнього рекордного врожаю, але в межах довгострокового діапазону. Перші оцінки врожайності ярої пшениці – у фазі сівби – відповідають середньому п'ятирічному показнику – 1,83 т/га.
Майже рекордна пропозиція на 2023-2024 роки після рекордного врожаю минулого року
Урожай 2023 року в Росії не досягне рекорду 2022 року, оскільки погодні умови цього року не будуть повторювати оптимальні погодні умови від початку до кінця вегетаційного періоду 2021-22 років.
Agritel прогнозує врожай пшениці в Росії в 2022 році на рівні 96,45 млн т, що вище за показник Міністерства сільського господарства США (92 млн т), але нижче за російську статистику, що становить понад 100 млн т.
Але високі запаси в новому маркетинговому році в липні-червні повинні поставити російські пропозиції – початкові запаси плюс виробництво – на 2023-24 роки вище 100 млн. т, поступаючись лише пропозиціям, зафіксованим у поточному маркетинговому році.
Вплив на світові ринки значною мірою залежить від місячних темпів експорту Росії. Минулого місяця російські продавці відвантажили 5,2 млн т пшениці, що є рекордним обсягом за березень, повідомляє зерновий союз країни. Темпи російського експорту історично найвищі у липні-грудні, чи першій половині маркетингового року, як у портах настане зима.
Проте якість цього врожаю залишається невизначеною. Фермери повідомили про скорочення бюджетів на поточний сезон, оскільки нижчі ціни продажу та постійний експортний податок скорочують витрати на вхідні ресурси, особливо для тих фермерів, які знаходяться далеко від портів. Agritel очікує, що це призведе до зниження частки врожаю із вмістом протеїну 12,5% і вище, що є типовим експортним сортом для країни, який віддають перевагу традиційним покупцям російського зерна, зокрема в Єгипті.