Три основні проблеми.  Що може заважати розвитку вашого бізнесу — консультант Потрібно чітко діагностувати хворобу, а вже потім розглядати варіанти терапії 7 травня, 20:43

Три основні проблеми. Що може заважати розвитку вашого бізнесу — консультант Потрібно чітко діагностувати хворобу, а вже потім розглядати варіанти терапії 7 травня, 20:43


Потрібно чітко діагностувати хворобу, а вже потім розглядати варіанти терапії.

17 років роботи у консалтингу показали, що всі компанії стикаються із проблемами і це нормально. Бізнес – це люди. Людський фактор – це не просто фігура мови, а реальна причина більшості труднощів. Однак, хоча проблеми і можуть бути схожими, шляхи їх вирішення індивідуальні. Останнє слово завжди за топ-менеджерами, які на 100% занурені у справу.

Відео дня

Перший крок до якісних змін – чесна оцінка ситуації. Щоб зрозуміти, що і де болить у вашому бізнесі, пропоную подивитись компанію з трьох різних сторін. Така самодіагностика допоможе провести інвентаризацію інструментів і смислів і відповісти на запитання: «Чи з тою командою ви рухаєтеся?».

1. Одними з найпопулярніших тривожних відчуттів власника чи іншого топу є: «Ми мало заробляємо! Ми втрачаємо прибуток! У нас немає результату! З одного боку це може бути викликано нереальними KPI, але найчастіше проблема полягає в необхідності реновації робочих схем та процесів.

Спочатку потрібно розібрати всі інструменти, які використовуються, та оцінити їх ефективність. Не можна працювати мотикою і чекати на ефект, як від комбайна. Не менш важливо проаналізувати скрипти та якість їх виконання членами команди.

Візьмемо елементарний приклад з одним із топових столичних салонів краси, який займається ексклюзивним фарбуванням волосся. В нього є:

  • найкращі матеріали;
  • професійні майстри;
  • відмінна локація;
  • лояльність та сарафанне радіо на найвищому рівні;
  • добрий та чуйний менеджер.

Здавалося, що зараз інвестуємо у добрий таргет і піднімемо продажі. Але ні: незважаючи на успішну рекламну кампанію та охоплення, зростання було незначним. Справа в тому, що менеджер добрий і чуйний тільки в приватному спілкуванні. А в листуванні з потенційними клієнтами панують смуток та смуток. Все в рамках допустимого, але у людей виникає відчуття спілкування з дуже стомленою людиною. Не хочеться бентежити його своїми питаннями та приходити до нього за послугою.

Роз'єднаність – одна з найбільших проблем багатьох бізнесів

Півтори тисячі років тому про це сказав авва Доротей — культовий спікер і лідер громадської думки: «Орел, якщо весь буде поза мережею, але заплутається в ній одним пазуром, то через цю дрібницю знижується вся його сила». Так і в бізнесі, неочевидні дрібниці можуть спричинити великі складнощі.

Читати:  Ставки на рівні 2019 року. У НБУ розповіли, що зараз відбувається із кредитами

Збільшення прибутку є обов'язковою умовою для збереження позицій на конкурентному ринку. Бізнес не може бути статичним, він або зростає, або повільно гине. Для розвитку необхідний аналіз ситуації та забезпечення себе новими ресурсами, знаннями, консультантами та найманими працівниками. Головне, щоб це було джерело справді свіжої та чистої води.

2. Роз'єднаність – одна з найбільших проблем багатьох бізнесів. Вона може виявлятися в різному розумінні робочих процесів, конфліктах у команді, неефективній взаємодії, поганій комунікації із зовнішнім світом… Один із найпоширеніших вердиктів самостійного аналізу ситуації можна описати фразою «все зникло”. Не найекологічніший висновок, який сам по собі не дасть позитивного результату. Потрібно сідати та розбиратися – куди і як рухатися далі.

Простий життєвий приклад конфлікту: один співзасновник цілком задоволений прибутком, інший нудьгує від поточних завдань, хоче розвитку, зростання прибутку, освоєння нових можливостей. У такому разі потрібно якомога раніше аналізувати можливі сценарії та приймати ефективні рішення. Але дуже часто всі відпускають за течією і розходяться за допомогою юристів. А головне — через втрачений час просідає сам бізнес, і втрати можуть сягати 20-40% на рік.

Читайте також:

Марія Вінницька
Чи на своєму місці? Як досягти професійного успіху

Другий приклад – вигоряння команди розробників. Грамотний менеджер має вчасно оцінювати ментальний стан кожного з членів команди, аналізувати терміни проекту, правильність розподілу завдань… Зрештою, хтось у групі може бути токсичним. Якщо не контролювати процес або робити це неправильно, команда даватиме поганий результат, а можливо і просто розбіжиться.

3. Філософія компанії та особиста ідеологія — це тонкі матерії, якими багато керівників нехтують. А якщо й опрацьовують, то ці смисли можуть залишатися теоретично, які описані на корпоративному сайті. Але для гри в довгу та отримання результату життєво необхідно розібратися із питанням бізнес-ідеї.

Читати:  Уряд зареєстрував новий індустріальний парк у Янтарі

Роби роботу та заробляй заробітну плату — безвихідь бізнес-еволюції. Звісно, ​​мета бізнесу – отримання прибутку. Але шляхи реалізації планів можуть бути абсолютно різними. Наприклад, можна виділити два типи компаній:

1. Гроші заради грошей — обмін товарів, послуг, активів… Отримана різниця забезпечує прибуток і тут фокус уваги саме на відсоток.

2. Сервіси та інструменти, які мають заробляти гроші, щоб існувати. У таких компаніях підхід зовсім інший. Це стосується і самої побудови бізнесу, і людей, які ним займаються. Тут вкрай важлива мотивація людей, м'якший підбір та підготовка, розвиток особистісної компетенції, орієнтованість на зростання та покращення продукту… У таких проектах потрібна велика згуртованість власника та найманих співробітників.

Одна із граней проблеми сенсу — топ-менеджер бачить рішення так, а виконавці реалізують його по-іншому.

Друга грань — неправильно підібрана команда, яка не живе проектом, і власник може подумати, що сама ідея є поганою.

А третій момент — керівник, який перегорів, за яким просто не хочуть йти в бій.

Головна мораль

Результативність, згуртованість, сенс — три базові орієнтири, які мають давати ту саму синергію в бізнесі. І якщо з якимось із векторів є проблеми, то їх треба вирішувати.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Подивися NV

Більше блогів тут