Захист бізнесу від тиску. Рада підприємців за президента пропонує змінити КПК
Захист бізнесу від тиску. Рада підприємців за президента пропонує змінити КПК
Рада підприємців за президента напрацювала зміни в КПК (Фото:AndreyPopov / depositphotos.com)
Рада з питань підтримки підприємництва в умовах військового стану при Президентові України завершила доопрацювання проекту змін до Кримінального процесуального кодексу України, спрямованих на захист бізнесу від неправомірного тиску із боку правоохоронних органів.
Про це на круглому столі, організованому ГО Маніфест 42, повідомив член Ради Дмитро Олійник. Проект змін до КПК, зокрема, обмежує підстави для арешту рахунків та майна, термін такого арешту не зможе перевищувати 2 місяців. Крім того, забороняється під час обшуків вилучати майно, критично важливе для продовження діяльності підприємства.
Також запропоновано значно розширити права адвокатів під час обшуків, конкретизовано повноваження працівників правоохоронних органів. Переможці конкурсів, тендерів та інших операцій з державним майном через три роки набувають статусу сумлінного набувача та відповідні договори не зможуть бути оскаржені правоохоронними органами.
Начальник Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Олексій Бонюк, який взяв участь у круглому столі ГО Маніфест 42, підтримав ініціативу бізнесу щодо врегулювання проблемних питань у діяльності правоохоронних органів.
Також він запропонував підприємцям, які стикаються з корупцією з боку чиновників та працівників силових структур, звертатися безпосередньо до Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора. Олексій Бонюк зазначив, що при цьому буде забезпечено конфіденційність підприємців, а департамент здатний забезпечити проведення операцій із затримання корупціонерів.
В основу напрацьованих змін до КПК покладено пропозиції громадського руху Маніфест 42, створеного бізнесом для захисту статті 42 Конституції, яка гарантує право на підприємницьку діяльність.
Раніше повідомлялося, що 23 січня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав указ з рекомендацією Офісу Генерального прокурора, Державному бюро розслідувань, Національної поліції України, Бюро економічної безпеки України, Службі безпеки України провести у тримісячний термін аудит вжитих щодо суб'єктів господарювання обмежувальних заходів у кримінальних справах. виробництва та визначити доцільність їх подальшого застосування, а також актуальність відображення інформації про них у публічних електронних реєстрах.
- Відомого бізнесмена Ігоря Мазепу затримано ГБР. В офісі його компанії розпочалися обшуки
- Реальна причина для арешту може бути іншою. Як Печерський суд заарештував відомого бізнесмена Ігоря Мазепу – всі подробиці справи
- Фігурант у справі Пашинського. ВАКС відправив під варту бізнесмена Сергія Тищенка з можливістю внесення застави у 363 мільйони гривень
16 лютого 2024 року Громадський рух Маніфест 42 розпочав передачу Генеральній прокуратурі України інформації з кримінальних справ проти бізнесу для аудиту, який здійснюється згідно з рішенням РНБО та Указом Президента України. За підсумками аудиту мають бути усунені необґрунтовані обмежувальні заходи у кримінальних провадженнях, які мають ознаки тиску на бізнес.