Криптошахраї, які видають себе за професорів і академіків, націлюють інвесторів, попереджає регулятор США
Шахраї, націлені на криптосектор, стають більш креативними, оскільки впровадження продовжує зростати. Регулятори США випустили попередження щодо нової категорії криптошахрайства, націленого на криптоінвесторів, де шахраї видають себе за професорів або академіків. Платформи соціальних мереж, зокрема Facebook, WhatsApp і Telegram, використовуються кіберзловмисниками, щоб знаходити потенційних жертв і спілкуватися з ними, прагнучи вичерпати їхні криптохолдинги за допомогою складних схем.
Відділ цінних паперів Департаменту фінансових установ штату Вашингтон (DFI) спостерігає зростання кількості скарг, які вказують на новий тип шахрайства. Згідно з DFI, шахраї, видаючи себе за професорів або деканів бізнес-шкіл чи інститутів багатства, зверталися до людей, які пропонували курси, пов’язані з криптосектором.
«Ймовірне шахрайство зазвичай починається з того, що інвестора вводять у групу WhatsApp або Telegram. «Професор» і засновник компанії проводить інвестиційні курси, такі як «щоденні торгові сигнали», які призводять до надто високої норми прибутку», – DFI. пояснює.
Деякі шахраї дають своїм жертвам кілька криптотокенів, щоб перевірити їх «депонування» на платформах, які ці зловмисники просувають їм, обіцяючи високі прибутки. Деякі пропонували неофіційні кредити та позики через додатки для обміну повідомленнями, щоб «допомогти» жертвам інвестувати в заплановані початкові пропозиції високоякісних криптовалют, NFT або альткойни.
У кількох випадках, за словами DFI, шахраї змушують членів своїх груп видавати себе за інших «справжніх інвесторів» у групах WhatsApp і Telegram, які використовуються для спілкування зі своїми жертвами.
«Коли інвестор намагається погасити свій кредит, компанія повідомляє йому, що його рахунок залишатиметься замороженим, доки він не зможе погасити кредит за рахунок зовнішніх коштів. Коли вони не можуть цього зробити, інвестори отримують погрозливі повідомлення», – додав DFI.
Наразі залишається незрозумілим, скільки жертв постраждало від цього шахрайства. DFI також не оприлюднив кількість скарг, які він отримав щодо цієї проблеми за останні кілька місяців.
Тим часом шахраї стають все більш витонченими в плані вилову своїх криптовалютних жертв. Багато хто розробляє справжні мобільні додатки та веб-сайти, щоб переконати необережних жертв взяти участь у їхніх схемах.
«Ці компанії можуть публікувати на своєму веб-сайті різні документи від регуляторних або державних органів, щоб виглядати легітимними. Коли інвестори починають повідомляти про передбачувані шахрайські компанії та платформи, компанія може оголосити, що вони здійснюють «злиття», не надаючи додаткових деталей», — сказав регулятор, попросивши інвесторів перевірити легітимність кожного веб-сайту або додатка, пов’язаного з криптовалютою, який вони опублікували. вирішують спілкуватися.
Ще в червні Федеральна торгова комісія США (FTC) попередила крипто-коло про зростання шахрайства з романами, коли шахраї заманювали людей інвестувати в тіньові криптотокени, вдаючи, що шукають романтичні зв’язки.