Вчені знайшли спосіб повністю усунути викиди вуглецю під час виробництва сталі

Вчені знайшли спосіб повністю усунути викиди вуглецю під час виробництва сталі


Ізраїльський космічний стартап Helios винайшов технологію виробництва сталі за допомогою спалювання натрію, що може вдвічі скоротити споживання енергії та повністю усунути прямі викиди вуглецю.

Стартап продемонструє можливості технології у 2024 році на першому пілотному заводі, який зможе виробляти кілька тонн сталі на день, повідомляє NoCamels.

Наголошується, що дослідники знайшли такий спосіб випадково при дослідженнях з одержання кисню з місячного ґрунту.

Вчені зрозуміли, що технологія має потенціал для вирішення гострої екологічної проблеми Землі, а саме, великих викидів вуглекислого газу під час плавки. Адже виплавка тонни сталі робить дві тонни CO2.

“Це єдиний сплав, який людство виробляє найбільше – у 10 разів більше, ніж решта всіх металів разом узятих”, – сказав співзасновник і генеральний директор Helios Джонатан Гейфман.

Він наголосив, що технологія вимагає вдвічі менше енергії порівняно з традиційним виробництвом сталі. Адже натрій у фірмовому устаткуванні потрібно нагріти до 400 ° C, щоб відокремити кисень від заліза в руді.

Потім кисень зв'язується із натрієм, утворюючи оксид натрію. Якщо нагріти речовину до 500°C – натрій відновиться і знову буде готовий до використання.

При традиційному виробництві вуглецю необхідно нагріти до 1400°C. Зазначається, що стартап уже зібрав 17 мільйонів доларів за рахунок грантів від держави та гірничодобувних компаній. Наразі стартап працює над розширенням технології.

Після запуску пілотного заводу компанія планує продавати та ліцензувати своє обладнання звичайним металургійним заводам, а не конкурувати з ними.

“Наша програма полягає в декарбонізації галузі, і ми хочемо зробити це якнайширше”, – пояснив Гейфман.

Він додав, що комерціалізація технології виробництва зеленої чистої сталі також є найкоротшим шляхом до фінансування та досягнення кінцевої мети космічного видобутку.

Читати:  НГЗ може почати використовувати червоний шлам для цементу.

Нагадаємо, компанія Boston Metal отримала $20 мільйонів від Міжнародної фінансової корпорації Світового банку (IFC) на розробку остаточної технології виробництва зеленої сталі без водню за допомогою електролізу.