Вчені з Індії розробили енергоефективну технологію уловлювання вуглецю

Вчені з Індії розробили енергоефективну технологію уловлювання вуглецю


Вчені з Індії розробили нову енергоефективну технологію NCoE-CCU IIT Bombay з уловлювання вуглекислого газу та перетворення його на CO з потенціалом для застосування у металургійному секторі.

Чадний газ є важливим інгредієнтом для перетворення залізних руд на металеве залізо в доменних печах, повідомляє Carbon Capture World.

Зазначається, що CO широко використовується у ряді промислових процесів, особливо у формі синтез-газу. Технологія передбачає перетворення вуглекислого газу на чадний в електрокаталітичних умовах при температурі навколишнього середовища в присутності води. У матеріалі розповіли, що технологія вже одержала патент.

Нововведення також було прийнято до публікації у міжнародному журналі Nature Communications. Вона потенційно допоможе Індії досягти кліматичної нейтральності до 2070 року.

Carbon Capture World пояснили, що у металургійній промисловості CO використовують у доменних печах.

В даний час газ утворюють шляхом часткового окислення коксового вугілля, що призводить до значного виробництва CO2 як кінцевого продукту цього процесу.

“Якщо цей CO2 можна вловити і перетворити на CO, це може призвести до циклічної економіки в цьому процесі, одночасно зменшуючи викиди вуглецю та пов'язані з цим витрати”, – йдеться у матеріалі.

Пояснюється, що традиційно перетворення CO2 на CO відбувається при температурах 400-750 С із присутністю еквівалентної кількості водню.

Однак нова технологія вимагає лише мінімальної енергії, адже процес відбувається за температури 25-40°C у присутності води.

У матеріалі зазначили, що процес може бути вуглецево-нейтральним, якщо використовувати зелену енергію для електрокаталізу.

Наразі над технологією працює стартап UrjanovaC Private Limited для її застосування у металургійному секторі.

Нагадаємо, що компанія Boston Metal отримала $20 мільйонів від Міжнародної фінансової корпорації Світового банку (IFC) на розробку остаточної технології виробництва зеленої сталі за допомогою електролізу, тобто без водню.

Читати:  ЄС може прискорити введення СВАМ