В Україні інфляція прискорилася до 13,4%: Національний банк пояснив причини

В Україні інфляція прискорилася до 13,4%: Національний банк пояснив причини




У лютому динаміка інфляції споживачів була близькою до траєкторії прогнозування національного банку, але основна інфляція продовжувала перевищувати очікування від подальшого збільшення ділових витрат, зокрема на заробітну плату.

Про це Звіти Національний банк України.

Слід зазначити, що фрукти, деякі продукти для худоби, борошна та зерна, під впливом минулого року щорічного виходу минулого року, були дорожчими серед сирих продуктів, які виросли на 13%, деякі великої рогатої худоби, борошно та крупи. Ціни на свинину, курку та цукор наближалися до цін на торгові партнери проти стійкого експорту.

У той же час, зростання цін на овочі дещо сповільнилося від розширення імпорту, отримання нового парникового врожаю та зменшення попиту на окремі позиції.

Зростання цін на перероблену продукцію в лютому прискорилося до 16,7% від зростання цін на продовольство, а також збільшення вартості підприємств для електроенергії, винагороди та логістики. Як результат, хліб та індивідуальні хлібні вироби, масло, м’ясо та молочні продукти були дорогими. З зростання цін на світових ринках індивідуальні імпортні товари, включаючи сири, чай, каву та шоколад, були дорожчими.

Ціни на продукцію, які не є продукцією, прискорюються до 4,4% P/G. У той же час ціни на одяг та взуття залишалися нижчими, ніж минулого року.

Рівень збільшення вартості послуг також дещо прискорюється та становив 14,3%.

Адміністративно регульовані ціни зросли на 18,1%. У лютому вартість надмірної продукції зростала швидше через зростання виробничих витрат, а також коригування цін через збільшення боротьби з тіні та ймовірним впливом очікуваного впровадження тесту на електронну ситуацію. Тиск від виробничих витрат призвів до зростання цін на фармацевтичні продукти, медичні продукти та обладнання. У той же час, мораторій щодо підвищення тарифів на індивідуальне житло та громадські послуги для населення продовжував стримувати адміністративну інфляцію.

Читати:  Бізнес-консалтинг допоможе масштабувати бізнес

Зростання цін на пальне становило 13,9%. У лютому зростання цін на пальне прискорилося порівняно з січня, насамперед від високих показників збільшення вартості автостради.

У той же час, постачання бензину, конкуренція на ринку АЗС та оптимізація імпортної логістики зберегла зростання цін на пальне.

NBU доводить, що інфляція в найближчі місяці збільшиться від подальшого впливу найгірших культур та збільшення виробничих витрат на підприємства на енергопостачання та винагороду.

Однак, як зазначається в НБУ, у другій половині року він повинен сповільнитись від НБУ, міра посилення грошово -кредитної політики та поступово вичерпувати вплив тимчасових факторів. Очікується, що інфляція впаде на чіткий рівень наприкінці року і продовжить йти на ціль 5% на горизонті політики.