В Іспанії створили першу у світі сонячно-вітрову електростанцію, що поглинає парникові гази з повітря

В Іспанії створили першу у світі сонячно-вітрову електростанцію, що поглинає парникові гази з повітря


В Іспанії енергетична компанія Soleolico створила першу у світі вітрову турбіну із сонячними панелями, продуктивність якої на 25% вища, ніж інших вітрових турбін. Сонячно-вітрова електростанція має спеціальне покриття Pure.Tech, здатне поглинати парникові гази з повітря, повідомляє Designboom.

Зазначається, що сонячні панелі закріплені на лопатях, що обертаються, що збирають вітрову і сонячну енергію для цілодобової генерації.

У Soleolico стверджують, що конструкція універсальна та компактна, щоб скоротити складні процеси встановлення та уникнути пошкодження ґрунту.

Технологія не робить шуму та працює на низькій швидкості, що дозволяє птахам безпечно відпочивати на верхівці вітрової турбіни.

Якщо встановити налаштування разом з іншими, завдяки ефекту зворотного зв'язку їх ефективність зросте на 15%. У матеріалі розповіли, що вітрову турбіну розробляли близько 10 років. Компанія ще не оголосила про масове виробництво, проте виставила на огляд першу модель.

Soleolico розробив 3 моделі таких вітротурбін: із білою структурою, схожою на кору дерева; надруковану на 3D-принтері; яку можна безпосередньо вбудовувати у високовольтні лінії електропередачі та електричні вежі.

Нагадаємо, компанія Flower Turbines BV створила невеликі вертикальні вітряні турбіни схожі на тюльпани, що виробляють мінімальний шум та підходять для міських умов.

Читати:  Україна має намір щороку скорочувати викиди вуглецю на 56,6 млн. тонн