
Україна не готова до впровадження екологічного обов’язку SVAM і повинна вимагати права відкласти право
Екологічний обов’язок CBAM залишався трохи менше року, але цього терміна достатньо, щоб знайти компроміс з Європейською комісією для пом’якшення застосування цього механізму в українському експорті. Глава Секретаріату Ради підприємців під кабінетом міністрів Андрії Чжануовський говорив про це.
«Україна повинна вимагати від затримки механізму CBAM, принаймні в період воєнного стану та через кілька років після його завершення або до повного членства в ЄС. Більшість експертів як можливого ключового аргументу в переговорах з ЕКС 30.7 Апеляція щодо правил CBAM. Події, що завдають серйозної шкоди їх економічній та промисловій інфраструктурі.
Він підкреслив, що Україна не повністю готова до CBAM, тому необхідно зміцнити наші переговори в ЄС з цього питання. Навіть ЄС у поточних умовах був змушений вдатися до певної зміни цього податку.
Експерт також цитував цифри, згідно з якими потенційні втрати українського експорту за 2026-2030 років. Через введення CBAM становитиме 4,7 мільярда доларів. США, а втрата інвестицій за той же період становить 2,7 мільярда доларів. Наша країна також може втратити 6,4% ВВП до 2030 року та кількість праці.
«Експерти вважають, що серед усіх секторів експорту, орієнтованих на експорт української економіки, металургійний сектор найбільше страждає від CBAM, що внаслідок 2024 року експортується до ЄС за 3,3 мільярда доларів.
В даний час переговори з ЄС тривають, але результатів ще немає. Таким чином, бізнес та експерти закликають український уряд значно прискорити та посилити переговори про CBAM, враховуючи існуючі тимчасові обмеження для України, він підсумував.