окупанти обстріляли нову телевежу в Камишевасі

окупанти обстріляли нову телевежу в Камишевасі


Про це Громадському повідомила начальник пресслужби ОТУ “Північ” Олена Макренчук.

«17 листопада, близько 15.30-16.00, окупанти тричі прицільно вистрілили з тяжкої артилерії. Снаряди впали навколо телевежі, з якої здійснюється мовлення українських телеканалів на тимчасово окуповану територію РФ», – повідомила Олена Макренчук.

Також Макренчук додала, що за попередньою інформацією обстріл вівся зі 120 або 152 калібру.

За даними прес-секретаря, напередодні окупанти поширювали фейкову інформацію про обстріл українських військ різних населених пунктів з Камишевахи.

Що відомо

  • Загалом телевежа транслюватиме 32 телеканали та 6 радіостанцій.
  • За даними Міністерства розвитку громад та територій України, загальна вартість проекту становить 44,4 млн грн (у тому числі 40,9 млн грн – кошти державного бюджету, 22,5 млн грн – секторальна підтримка, 18,4 млн грн – субвенція на соціально -економічний розвиток, 3,5 млн грн – власним коштом виконавця проекту КП «Інформаційно-інноваційний центр»).
  • Як розповів Громадському директор КП «Інноваційно-інформаційний центр» Дмитро Сурженко, вежа складається із 19 секцій, а її вага – майже 100 тонн. Монтаж її тривав 4 місяці. Працювали без залучення гелікоптера через близькість до лінії розмежування.
  • Завдяки синхронізації дії Бахмутівської та Попаснянської телевеж радіус сигналу значно збільшиться. Українські канали стануть доступними у багатьох густонаселених регіонах тимчасово окупованої території, зокрема у Горлівці, Дебальцевому, Вуглегірську, Алчевську, Стаханові.

Читати:  Окупанти двічі за ранок обстріляли Авдіївку, над містом виднівся дим.