Минокружение оприлюднило проект кліматичної стратегії України до 2035 року

Минокружение оприлюднило проект кліматичної стратегії України до 2035 року


Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів розробило проект Стратегії формування та реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2035 року та оголосило про його обговорення.

Стратегія допоможе сформувати та реалізувати державну політику у сфері зміни клімату, зокрема, під час повоєнного відновлення, повідомляє Минокружение у Facebook.

Кліматична стратегія базуватиметься на провідних технологіях та враховуватиме національні інтереси, а також:

визначає основні стратегічні цілі системного підходу до проблеми зміни клімату;

забезпечує формування цілісної та послідовної державної політики низьковуглецевого розвитку;

допоможе Україні виконати євроінтеграційні зобов’язання та адаптувати законодавство до норм ЄС.

Стратегія – один із основних елементів у формуванні цілісної та послідовної державної політики у сфері зміни клімату. Її положення спрямовані на забезпечення ефективного переходу до низьковуглецевого розвитку, при цьому гарантується економічна, енергетична та екологічна безпека країни», – сказала заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Кірєєва Вікторія.

Стратегія реалізовуватиметься у чотири трирічні етапи протягом 2024-2035 років. Оцінка досягнення її цілей буде проводитись за результатами виконання трирічних операційних планів. На їх основі формуватимуться пропозиції щодо подальшої реалізації.

Очікується, що Стратегія також допоможе: удосконалити нормативно-правову базу у сфері зміни клімату;

дотримуватись усіх міжнародних екологічних зобов’язань; скоротити антропогенні викиди та збільшити поглинання парникових газів;

збільшити частку зеленої енергії в енергомікс;

скоротити первинне та кінцеве споживання енергії;

досягти кліматично стійкого виробництва, постачання та розподілу продовольства, а також збільшення стійкого та відновлювального виробництва;

посилити систему охорони здоров’я у реаліях кліматичних змін, зокрема знизити захворюваність та смертність; зменшити вплив зміни клімату на екосистеми.

Зауваження та пропозиції можна надсилати до 26 лютого на поштову адресу Мінсереди: вул. Митрополита Василя Липківського, 35; м. Київ, 03035 та електронна адреса: [email protected].

Читати:  Укргідроенерго за 2-3 місяці зможе побудувати перемичку, яка зупинить спрацювання Каховського водосховища – Сирота