Міжнародна підтримка України на мільярди доларів: військова та фінансова допомога

Міжнародна підтримка України на мільярди доларів: військова та фінансова допомога


Перша половина червня 2024 року завершується для України позитивними новинами. Міжнародні партнери ухвалили рішення про мільярдну підтримку, повідомляє Proslav.

Міжнародна підтримка України на мільярди доларів: військова та фінансова допомога
Міжнародна підтримка України на мільярди доларів: військова та фінансова допомога

Пакет військової допомоги від Німеччини

Німеччина оголосила про надання чергового пакету допомоги. До нього увійшли засоби ППО, танки, HIMARS, броньовані бойові машини, стрілецьке озброєння. Повний список має такий вигляд:

  • три реактивні системи залпового вогню HIMARS;
  • 20 бойових машин піхоти MARDER із запчастинами;
  • 10 основних бойових танків LEOPARD 1 A5 із запчастинами;
  • боєприпаси для LEOPARD 1;
  • боєприпаси для БМП MARDER;
  • система ППО IRIS-T SLM;
  • система ППО IRIS-T SLS;
  • 21000 снарядів калібру 155 мм;
  • 128 димових/освітлювальних снарядів калібру 155 мм;
  • чотири датчики захисту від дронів та перешкод;
  • два танки-мостоукладачі BEAVER з запчастинами;
  • дві інженерні броньовані машини DACHS із запчастинами;
  • броньована евакуаційна машина Bergepanzer 2 із запчастинами;
  • чотири танки для розмінування WISENT 1 із запчастинами;
  • матеріали для знешкодження вибухових боєприпасів;
  • три системи протиракетного захисту для авіації AMPS;
  • 100 пар окулярів нічного бачення;
  • комп'ютерне обладнання;
  • 16 автоцистерн Zetros;
  • 100 штурмових гвинтівок MK 556;
  • 85 високоточних гвинтівок HLR 338;
  • 100 гвинтівок CR 308;
  • 4 млн набоїв для вогнепальної зброї;
  • рятувальні човни.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення Німеччина поставила Україні техніку із запасів своїх ЗС приблизно на 5,2 млрд євро (орієнтовна вартість для заміщення переданої техніки). Крім цього, понад 10 тисяч українських військових пройшли військове навчання у Німеччині, що коштувало приблизно 282 млн євро.

РЕКЛАМА

Використання заморожених активів РФ для допомоги Україні

На засіданні G7 лідери країн дійшли згоди щодо використання відсотків від заморожених активів Росії. Попередньо, ця сума складає 50 млрд доларів. Про це повідомив міністр фінансів Німеччини Крістіан Ліндер.

Читати:  Через зростання захворюваності COVID-19 ВООЗ закликала повернутися до носіння масок

«Хороші новини від Великої сімки: ще $50 млрд для України. Для цього ми використовуємо відсотки від заморожених активів – розумний інструмент, який показує Путіну нашу єдність, дуже допомагає Україні та знімає навантаження з бюджетів».– написав політик у соціальній мережі Х.

Лідери “Великої сімки” ще опрацьовують деталі. Поки що відомо, що кредит, який отримає Україна, погашатиметься за рахунок доходів, які будуть отримані від заблокованих активів Росії.

Водночас міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що рішення про надання 50 млрд доларів історичним та дозволить державі дивитися з упевненістю у 2025 рік.

«Рішення дає нам змогу видихнути. Тому що 2025 рік виглядав досить невпевнено, а зараз ми маємо можливість планувати та спрямовувати ресурс на потреби, які вважаємо пріоритетними. Насамперед, це сектор безпеки та оборони»– сказав голова Мінфіну.

РЕКЛАМА

Заява G7 за репараціями від Росії за збитки внаслідок агресії: сума сягає майже $500 млрд.

Лідери G7 погодилися, що росія має заплатити Україні майже $500 млрд за завдану шкоду внаслідок військової агресії. Про це йшлося в офіційному комюніке членів Великої сімки після останньої зустрічі.

Фото: G7

За підрахунком уряду, сума зараз складає $486 млрд. Лідери групи семи зазначають, що Росія не має права вирішувати, чи оплачуватиме збитки Україні.

“Зобов'язання Росії з міжнародного права щодо відшкодування завданих нею збитків чіткі, і тому ми продовжуємо розглядати всі можливі законні шляхи, за допомогою яких Росія може виконати ці зобов'язання”– йдеться у заяві.

Також у комюніке йдеться, що G7 продовжуватиме підтримку України та надаватиме допомогу: військову, гуманітарну та безпеку.

РЕКЛАМА
Читати:  У ЄС розповіли, коли підпишуть угоду про безпеку з Україною і що вона передбачатиме

Японія надасть $4,5 млрд допомоги у рамках угоди про безпеку

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в рамках підписаної угоди про безпеку Японія надасть підтримку на суму $4,5 млрд.

Фото: Україна та Японія підписали 10-річну угоду про безпеку (архів)

Крім надання 4,5 млрд доларів Японія допомагатиме Україні у сфері безпеки та оборони. Держави співпрацюватимуть у гуманітарній, технічній та фінансовій сферах, працюватимуть для реалізації пунктів «формули світу», санкцій проти Росії та притягнення її до відповідальності.

Україна та США підписали 10-річну угоду про безпеку

Україна та США підписали двосторонню угоду про безпеку на 10 років. Про це повідомив глава держави Зеленський. За його словами, це найсильніша угода з Америкою за всі 33 роки нашої незалежності.

Фото: Україна та США підписали 10-річну угоду про безпеку

«Є частина угоди, що юридично зобов'язує, є абсолютно корисні деталі з ППО, по літаках. Ми зафіксували, що Америка допомагатиме Україні у постачанні ескадрилій винищувачів – стільки винищувачів, скільки потрібно Україні. Будемо над цим працювати»– додав Володимир Олександрович.

Також, за його словами, в угоді з Америкою наразі зафіксовано, що буде підтримка України і під час війни, і під час миру.

Ще одна допомога від США для відновлення української енергетики на суму 1,5 млрд доларів

Сполучені Штати Америки оголосили про виділення більше $1,5 млрд щодо зміцнення енергетичного сектору України. Про це повідомила віце-президент Камала Гарріс.

Фото: віце-президент Камала Гарріс

Нова допомога включає $500 млн від USAID для української енергетики та перенаправлення $324 млн із раніше оголошених коштів на надзвичайні енергетичні потреби в Україні. Повідомляє Proslav з посиланням на Hromadske.

Читати:  Магучих, Геращенко та Кохан завоювали для України золото та дві бронзи на Олімпійських іграх-2024

Ще понад $379 млн гуманітарної допомоги виділяються для вирішення невідкладних потреб біженців, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни громад.

Підтримка України продовжуватиметься й надалі

Насправді цей тиждень був досить насиченим та продуктивним для України на міжнародній арені. Підтримка від міжнародних партнерів не буде припинена.

Фото: прапори України серед прапорів Європейського Союзу

Вже готуються нові пакети допомоги та ухвалюються рішення про підписання ще 10 угод про безпеку. Європейський Союз планує наростити виробництво артилерійських снарядів та вийти на рівень потужностей Росії.

Крім того, посли ЄС погодили рамки для переговорів щодо вступу України до Євросоюзу. 25 червня відбудеться міжурядова конференція, яка дасть офіційний старт переговорам щодо вступу України та Молдови до ЄС.

Нагадаємо, наприкінці травня стало відомо про те, що Швеція надає найбільший пакет військової допомоги. В Україну прибудуть літаки, бронетранспортери, артснаряди та ракети ППО. Детальніше – за посиланням.