Метапневмовірусу на території Кіровоградщини поки не зафіксували, але про нього потрібно знати

Метапневмовірусу на території Кіровоградщини поки не зафіксували, але про нього потрібно знати


Головний державний санітарний лікар Кіровоградської області Надія Оперчук сьогодні, 9 січня, під час брифінгу в ОВА розповіла про тенденцію поширення у світі метапневмовірусної інфекції та ситуації із захворюваннями на ГРВІ, грип та COVID-19 у Кіровоградській області.

Скріншот відео брифінгу Надії Оперчук

За даними Міністерства охорони здоров’я, у світі продовжує поширюватися метапневмовірусна інфекція. Випадки інфекції вже зареєстровані у Китаї, Індії, Казахстані, а також в Україні, де зафіксовано 14 випадків”, – наголосила вона.

Ситуація із захворюваннями на грип та ГРВІ

У Кіровоградській області рівень захворюваності на грип та ГРВІ залишається спокійним. Епідемічний поріг не перевищений: захворюваність перебуває на 53% нижче за епідпоріг. , ніж тижнем раніше. всіх хворих 56% – діти та підлітки віком до 17 років.

Метапневмовірус: факти та ризики

Метапневмовірусна інфекція відноситься до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Вірус був уперше виявлений 2001 року в Нідерландах і поширився на всі континенти. Інфекція передається повітряно-краплинним шляхом, а джерелом виключно людина.

Групи ризику включають:

  • дітей раннього віку;
  • людей похилого віку;
  • осіб із порушенням імунітету;
  • пацієнтів із хронічними захворюваннями або алергіями.

Інфекція проявляється симптомами, схожими на інші ГРВІ: лихоманка, кашель, біль у горлі, головний біль, слабкість. У тяжких випадках можливі ускладнення, такі як пневмонія, отит чи кон’юнктивіт.

COVID-19 в Кіровоградській області

Минулого тижня в області зафіксовано 6 нових випадків COVID-19 серед дорослих. Усі пацієнти перебувають на амбулаторному лікуванні, та тяжких форм захворювання не виявлено.

Готовність лабораторій

Вірусологічна лабораторія Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики захворювань готова до діагностування метапневмовірусної інфекції за допомогою методу ПЛР.

Профілактичні заходи

Для захисту від метапневмовірусу рекомендується:

  • уникати контакту з хворими;
  • носити маску під час хвороби;
  • провітрювати приміщення та проводити вологе прибирання;
  • дотримуватися режиму сну та харчування;
  • уникати переохолодження.

Заклик до громадян

Жителям області рекомендується звертатися до сімейних лікарів за перших симптомів хвороби та не займатися самолікуванням.

Читати:  Які якості потрібні людині для успіху в умовах сучасної України?