“Корупційна годівниця”.  Зеленському в деталях розповіли про тиск силовиків на бізнес, що пропонують

“Корупційна годівниця”. Зеленському в деталях розповіли про тиск силовиків на бізнес, що пропонують


“Корупційна годівниця”. Зеленському в деталях розповіли про тиск силовиків на бізнес, що пропонують

25 квітня, 12:02


Президент України Володимир Зеленський (Фото:Офіс президента)

Громадський рух Маніфест 42 звернувся до президента України Володимира Зеленського з низкою пропозицій, спрямованих на запобігання корупційному тиску правоохоронців на підприємців.

«Ми вітаємо спробу команди президента України Володимира Зеленського за три місяці вирішити проблему корупційного тиску на бізнес. Але тепер, коли три місяці мораторію (мораторій на блокування роботи бізнесу правоохоронними органами — ред.) завершилися, виник ризик повернення до найганебніших практик порушення 42 статті Конституції, яка гарантує право на підприємницьку діяльність», — зазначається у заяві руху, оголошеній на прес-конференції в агентстві Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Президент України Володимир Зеленський (Фото:Офіс президента)
«Слідчі сліди». Зеленського просять продовжити мораторій на обшуки бізнесу

Представники руху звернулися до президента з пропозицією ініціювати безстрокову заборону на проведення процесуальних дій у кримінальних провадженнях, якщо таке застосування може заблокувати підприємницьку діяльність суб'єктів господарювання, за винятком справ, що стосуються національної безпеки.

Також підприємці просять рекомендувати Офісу генерального прокурора, Державному бюро розслідувань, Національній поліції України, Бюро економічної безпеки України, Службі безпеки України на постійній основі здійснювати аудит вжитих щодо суб'єктів господарювання обмежувальних заходів у кримінальних провадженнях, визначати доцільність їх подальшого застосування, а також щомісячно. звітувати про закриті справи за підсумками аудиту.

Крім того, рух просить надати Раді з питань підтримки підприємництва за президента України в умовах військового стану все, чого їй не вистачає для реалізації указу № 30/2024 щодо системного аналізу ситуації забезпечення права на підприємницьку діяльність, практики формування та реалізації державної політики щодо дотримання гарантій права на підприємництво та доручити уряду відновити практику попереднього узгодження з бізнес-асоціаціями суспільно значущих ініціатив, що впливають на розвиток економіки України.

Володимир Зеленський зустрівся з представниками Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану (Фото:Інтернет-представництво президента України)
Зеленський зустрівся з бізнесом – про що говорили і що вирішили

«Ставлення тилових силовиків до бізнесу як до корупційної годівниці залишається таким самим, як і до введеного президентом України Володимиром Зеленським мораторію. Виконання Указів від 23 та 26 січня 2024 року, спрямованих на захист підприємців в умовах військового стану, значною мірою проігноровано», — наголошується в заяві.

Громадський рух Маніфест 42 створено підприємцями для захисту статті 42 Конституції України, яка гарантує право на підприємницьку діяльність.

Читати:  Біткойн, ефір бачать незначне зростання, оскільки альткоїни демонструють різноманітні рухи на тлі зростаючого тиску продажів

Раніше повідомлялося, що в червні 2023 року Рада скасувала 2% єдиний податок і повернула перевірки для бізнесу.

Однак голова місії МВФ в Україні Гевін Грей на початку жовтня заявив, що норма закону № 8401 про відновлення податкових перевірок підлягає доопрацюванню, щоб відповідати взятим Україною зобов'язанням. Водночас він зазначив, що Фонд припускає можливість реалізації в оновленому законі ризик-орієнтованого підходу.

За словами Грея, відновлення податкових перевірок є одним із двох ключових питань для другого перегляду програми EFF разом із ухваленням закону про посилення фінмоніторингу PEP.

17 жовтня 2023 року Рада підтримала законопроект щодо розширення податкових перевірок.

23 січня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав указ з рекомендацією Офісу Генерального прокурора, Державному бюро розслідувань, Національної поліції України, Бюро економічної безпеки України, Службі безпеки України провести у тримісячний термін аудит вжитих щодо суб'єктів господарювання обмежувальних заходів у кримінальних провадженнях та визначити доцільність їх подальшого застосування, а також актуальність відображення інформації про них у публічних електронних реєстрах.

Наприкінці лютого 2024 року уряд спільно з Радою з питань підтримки підприємництва в умовах військового стану та Радою бізнес-омбудсмена запустив комунікаційну складову платформи. «Зроблено в Україні», яка допоможе виміряти рівень задоволеності підприємців держінститутами та послугами, а також отримати зворотній зв'язок щодо порушень та перевищення повноважень. органів контролю та нагляду.

12 березня 2024 року голова фінансового комітету Ради Данило Гетьманцев заявив про те, що в Україні створять клуб підприємців, до яких не приходитиме Податкова з перевірками.

Державна податкова служба України опублікувала план-графік проведення документальних перевірок платників податків на 2024 рік.

У березні 2024 року Кабмін повернув позапланові перевірки підприємств.

У квітні 2024 року податкова оновила список бізнесів, до яких прийдуть «гості» цього року.