Глобальні викиди вуглецю можуть досягти максимуму у 2023 році

Глобальні викиди вуглецю можуть досягти максимуму у 2023 році


Дослідження інституту Climate Analytics показало, що глобальні викиди вуглецю можуть досягти максимуму 2023 року з ймовірністю 70%. Це пов'язано зі швидким розгортанням поновлюваних, зокрема вітрових та сонячних потужностей, повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що сплеск ВДЕ може вперше випередити зростання попиту на енергію, адже 2023 року глобальні сонячні потужності зросли більше, ніж очікувалося.

Це призведе до падіння споживання викопного палива. Дослідження експертів з Carbon Brief 2022 також показало, що викиди можуть досягти максимуму 2023 року.

У матеріалі наголосили, що зупинка зростання викидів парникових газів до 2025 року має ключове значення для обмеження глобального потепління до 1,5°C та уникнення найгірших наслідків зміни клімату.

Кліматичний та енергетичний аналітик з Climate Analytics Ніл Грант пояснив, що консервативніші прогнози не враховують останніх досягнень у виробництві зелених технологій, що сприяють швидшому розвитку.

Він наголосив, що глобальні зусилля щодо скорочення викидів необхідно посилити. Адже за поточними прогнозами викиди вуглецю скоротяться на 10% до 2030 року. А для обмеження глобального потепління скорочення має становити не менше 43%.

“Досягнення піку – це ще не кінець історії, кінець все ще має полягати у боротьбі за збереження 1,5°C, – сказав Грант. – Але першим кроком до цього є досягнення піку, і я думаю, що це обнадійливе повідомлення про те, що ми зможемо досягти цього вчасно”.

Нагадаємо, нова доповідь Організації Об'єднаних Націй показала, що викиди вуглецю до 2030 року скоротяться на 2% від рівня 2019 року, хоча за Паризькою угодою мають скоротитися на 43%.