Джерела: СБУ лобіює перегляд Стратегії інформбезпеки
РНБО та президент підписали Стратегію інформаційної безпеки у грудні 2021 року. Проте, за словами спеціалістів СБУ, цей документ не відповідає сучасним викликам у війні. Проблеми з безпекою інформації виникають через відсутність нормативного середовища. Так, у релігійній сфері виникла прогалина у забороні УПЦ МП. Також спостерігається робота мереж ботоферм, що впливають на обстановку в Україні, та збір інформації про критичну інфраструктуру, оборонний комплекс та політичних діячів.
Стратегія інформаційної безпеки має включати протидію російській пропаганді. Однак оскільки її було прийнято перед російським вторгненням, деякі її положення стали застарілими.
Один із глобальних викликів та загроз інформаційній безпеці – це інформаційна політика Росії з використанням технологій гібридної війни. Але для протидії такій дезінформаційній активності мають застосовуватися санкції та ефективний механізм моніторингу та відповідальності.
Секретар РНБО Олексій Данилов назвав Telegram “небезпечною річчю” і зазначив, що його блокуватимуть, якщо не буде дотримано загальноприйнятих журналістських стандартів.
- “Говорить і показує Москва!”: Чому російська інформаційна отрута досі діє на Україну
- Telegram, стоп? Дуров, де ти? Україна “перепрошить” інформпростір