Посідники садівникам та городникам, що сіють на розсаду в січні
Переваги та недоліки ранньої сівби овочів на розсаду у січні
Перші турботи у дачників та городників починаються вже у січні. Саме тоді починають висівати на розсаду деякі культури. У ранньої сівби є як свої переваги, так і недоліки, пише Gazeta.ua.
Посів розсади взимку – досить трудомісткий процес. Адже доводиться, зокрема, облаштовувати додаткове освітлення та підтримувати необхідну температуру. Однак перевагою є те, що врожай буде раннім.
Овочі, які висівають на розсаду у січні
– Баклажани. Якщо їх посіяти в січні, то вже в травні вдасться отримати міцні розвинені рослини.
– середньостиглі та пізні сорти перцю. Перед посівом насіння слід замочити у теплій воді. Сіяти можна в загальні ящики глибиною приблизно 5 см. Коли з'явиться перша пара справжнього листя, рослини слід перемістити в окремі склянки.
– Помідори краще посіяти на розсаду у січні. Тоді на момент пересадки в теплицю кущі вже будуть бутони та квіти.
– Селеру теж можна сіяти в січні. Адже цій рослині для повного циклу вегетації потрібно близько 160 днів.
– Зелена цибуля. Її насіння потрібно замочити на півгодини у теплій воді, потім загорнути у вологу тканину на кілька днів. Висівають насіння приблизно на 1 см.
Квіти, які можна висаджувати на розсаду у січні
Окрім овочів, на розсаду у січні висівають також ягоди. Зокрема, полуниця може добре прорости вдома із насіння. Посівний матеріал спочатку потрібно замочити, потім просушити. Насіння висівають у суміш піску та універсального ґрунту. Шар ґрунту має бути приблизно три сантиметри.
Посіяна на розсаду у січні полуниця дасть урожай у липні-серпні цього року. Для успішного проростання температура повітря має бути близько +25 градусів. Скриньку з розсадою краще розташувати максимально близько до батареї.
У січні розсаду також висівають квіти. Йдеться про тих, у яких строк від посіву до початку цвітіння складає 130-180 днів. Розсадним способом висаджують і однорічні, і багаторічні квіти. Крім того, насіння коштує значно дешевше.
У січні рекомендують висівати на розсаду такі квіти:
– петунія;
– гвоздика Шабо;
– еустома;
– Примула;
– геленіум осінній;
– дельфініум гібридний;
– дзвіночок карпатський;
– меконопсис Шелдона;
– пеларгонія зонально.
Вигін цибулинних квітів
Крім того, у січні можна зайнятися вигонкою цибулинних квітів – тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, крокусів, деяких видів лілій. Однак слід врахувати, що у теплому приміщенні цвітіння настає через 5 тижнів. Щоб отримати квітучі рослини, наприклад до 8 березня, висаджувати цибулини потрібно наприкінці січня.
Готуючись сіяти розсаду, важливо вибрати для неї ефективну ємність. Вони можуть бути різних форм та розмірів, а для їх виробництва застосовують різні матеріали.
Горщики та касети можуть бути з целюлози та торфу, кераміки, джуту чи пластику.