Чотири міфи про незамінність російського софту
Чотири міфи про незамінність російського софту
Незважаючи на те, що в Україні третій рік триває повномасштабна війна з Росії, значна частина українського бізнесу продовжує використовувати програмне забезпечення з російським корінням.
Протягом тривалого часу найпопулярнішою програмою для бухгалтерського обліку була розроблена російською компанією у 90-х роках 1С, призначена для автоматизації управління підприємствами. За 30 років вона поширилася і проникла майже у всі сфери українського ринку — від дрібних магазинів до великих промислових підприємств і зайняла за оцінками близько 90% усього ринку.
Більше того, багато державних установ та органів місцевого самоврядування купують 1С за бюджетні кошти. І не усвідомлюють, що використання будь-якого програмного забезпечення російського виробництва несе потенційні ризики витоку конфіденційної інформації. А це може знизити рівень інформаційної безпеки держави та поставити під загрозу критичну інфраструктуру, адже дані, зібрані через систему обліку, можуть розкрити важливі деталі діяльності бізнесу.
І хоч позбутися «драконів» начебто 1С ще не вийшло, але повільний процес відмови від токсичного софту все ж таки запущений. Щоб обмежити використання цього програмного забезпечення, РНБО ще навесні 2017 року наклала санкції на продукти російської компанії 1С та заборонила їх продаж на території України.
У Верховній Раді також зробили крок уперед щодо викорінення програмних продуктів російського походження, прописали покарання за порушення та навіть зареєстрували законопроект. Щоправда, віз і нині там, бо до голосування так і не дійшло.
1С стала донором для програм-клонів