CBAM перешкоджає роботі європейських металургів – Assofermet

CBAM перешкоджає роботі європейських металургів – Assofermet


Нормативна база механізму вуглецевого коригування кордонів ЄС (CBAM) та захисні заходи щодо імпорту стали перешкоджають повсякденній діяльності італійських та європейських сталеливарних компаній, заявляє італійська торгова асоціація сталлю Assofermet.

Проблеми із заповненням звітів CBAM, економічні наслідки, очікувані від механізму, починаючи з 2026 року, а також захисні заходи, що діють з 2018 року, викликають глибоке занепокоєння у багатьох членів Assofermet.

Генеральні директорати Європейської Комісії з торгівлі та оподаткування та митного союзу звернулися до асоціації з проханням висвітлити критичні питання механізму, щоб допомогти у підготовці остаточної версії.

“Нас запевнили, що наш погляд буде врахований, особливо з приводу майбутньої еволюції CBAM… Погоджуючись з тим, що CBAM також призведе до збільшення витрат для кінцевих споживачів у ланцюжку поставки сталі, Комісії було зазначено, що якщо певні види готової продукції не будуть включені У механізмі, європейська промисловість втратить конкурентоспроможність з огляду на її глобальну роль», – попереджає Assofermet.

Асоціація відзначає відкрите ставлення італійської влади до проблем всього ланцюга поставок сталі, що виникають через регулювання, та готовності продовжувати діалог щодо регуляторної бази. Хоча термін подання першого квартального звіту для CBAM минув, захисні заходи з імпорту стали закінчуватися наприкінці червня 2024 року. “Поки що немає жодних офіційних повідомлень про можливе продовження після першої половини цього року”, – підсумовує Assofermet.

31 січня минув термін подання імпортерами першого звіту про викиди в рамках CBAM. Однак цього тижня Європейська комісія оголосила, що за технічним інцидентом вона надає можливість подати запит на 30-денну відстрочку для подання звіту.

На перехідному етапі CBAM європейські імпортери почали подавати щоквартальні звіти до системи Європейської комісії, починаючи з четвертого кварталу 2023 року. Протягом перехідного періоду імпортери повинні звітувати про кількість імпортованих товарів хороших і пов’язаних із нею прямих і непрямих викидах. Жодних платежів не передбачено. Перехідний етап планується завершити наприкінці 2025р.

Читати:  Єврокомісія пропонує обмежити викиди метану при імпорті викопного палива