Боротьба зі зміною клімату потребує скорочення використання пластику.
Боротьба зі зміною клімату потребує радикального скорочення виробництва, використання та утилізації пластику, адже галузь створює 2 мільярди тонн викидів парникових газів – близько 3,4% усіх антропогенних викидів.
Крім викидів, пластик викликає масштабне забруднення, яке щороку становить смертельну загрозу понад мільйон морських птахів та 100 000 морських ссавців, повідомляє Environment+Energy Leader.
Зазначається, що пластик негативно впливає на навколишнє середовище на всіх етапах свого життя, а саме під час: видобутку нафти – сировини для виробництва пластику.
Так, 14% всієї нафти, що видобувається, призначені для виробництва пластику; виробництва – близько 60% викидів від пластикової продукції утворюються цьому етапі.
Незважаючи на появу біопластики, промисловість все ще значною мірою залежить від викопного палива, і лише невелика частина надходить із перероблених матеріалів;
“Шлях пластику від створення до утилізації затьмарюється викидами, 29% яких посідає поширення. Високий попит на пластик, насамперед для упаковки, потребує великої логістики та транспортування, що ще більше впливає на викопне паливо”, – наголосили в E+E Leader.
Утилізація – лише 9% світового пластикового сміття переробляється, а решта потрапляють на звалища або сміттєспалювальні заводи.
У природі пластик розкладається з утворенням метану та етилену, а також розпадається на дрібні часточки (мікропластик).
Цю проблему загострює індустрія швидкої моди, яка використовує синтетичні тканини; забруднення – щорічно птахи, риби та інші тварини у Світовому океані проковтують пластик та заплутуються у такому смітті.
Пластикове забруднення може знищити довкілля приблизно 700 видів.
У матеріалі пояснили, що найбільш ефективною стратегією проти забруднення пластиком є скорочення споживання, зокрема, більше використання натуральних тканин, багаторазового посуду та пляшок, а також зміна поведінки споживачів.
Крім того, подолати пластикове забруднення допоможе перехід до циркулярної економіки, яка передбачає переробку та повторне використання.
“Хоча скорочення пластикових відходів у майбутньому є обов’язковим, боротьба з поточним рівнем забруднення є не менш важливою, – підкреслили в E+E Leader. – Для значного впливу потрібна глобальна співпраця та розширена інфраструктура переробки”.
Зазначається, що для переробленого пластику необхідно знайти більш екологічні методи утилізації, наприклад, його використання у виробництві цементу.
Нагадаємо, звіт екологічної групи Oceana показав, що найбільша у світі інтернет-компанія Amazon у 2021 році створила понад 97 мільйонів кілограмів пластикових відходів упаковки, якими можна охопити Землю понад 800 разів.