Безбаштові мільярдери. ТОП-10 найбільш ризикових бізнесменів сучасності
Безбаштові мільярдери. ТОП-10 найбільш ризикових бізнесменів сучасності
10 бізнесменів, які досягають успіху завдяки ризику (Фото:olly18/Depositphotos)
Історії успішних бізнесменів демонструють, що для досягнення виняткового успіху часто потрібна сміливість, щоб йти на прорахований ризик.
Їхні історії підкреслюють важливість прийняття невизначеності та необхідності ризику, нестандартного мислення.
Кожен із цих бізнесменів уміє бачити незвичайні можливості там, де їх не бачать інші, та розуміє необхідність обґрунтованого ризику.
Хтось скаже, що всі ці мільярдери просто удачливі гемблери. Але коли успіх повторюється з такою завидною сталістю як у біографії цих людей, логічніше думати швидше не про гемблінг, а про вміння не втрачати своїх шансів.
Ілон Маск
Один з найбагатших бізнесменів планети Ілон Маск — підприємець, що стоїть за компаніями SpaceX і Tesla, відомий тим, що йде на колосальний ризик, від якого інші підприємці непритомніють.
Від використання останніх засобів для підтримки Tesla на плаву в 2008 році до постійного розширення кордонів технологічно можливого за допомогою SpaceX, Маск знову і знову доводить свою готовність поставити на карту все заради далекоглядного майбутнього.
Не всі розуміють, навіщо Маск купив Twitter. Але українці тепер достеменно знають, у чому користь побудованої Маском мережі супутникового інтернету Starlink. У цей починання спочатку теж ніхто, крім самого Маска, не вірив.
Річард Бренсон
Харизматичний засновник Virgin Group Річард Бренсон є яскравим прикладом бізнесмена, який послідовно йде на ризик.
Від початку бізнесу з продажу платівок поштою до запуску комерційної авіакомпанії Бренсон ніколи не боявся «увійти в усталену галузь, де для новачків начебто вже немає місця.
Кидаючи виклик нормам та створюючи можливості там, де інші бачать лише проблеми, Бренсон створив цілу бізнес-імперію.
Стів Джобс
Революційний візіонер Стів Джобс надихатиме ще не одне покоління бізнесменів.
Покійний співзасновник Apple мав дивовижну здатність передбачати майбутні тенденції і не боявся ризикувати всім, щоб втілити своє бачення в життя.
Від створення першого комп'ютера Apple у гаражі до запуску революційного iPhone, Джобс неодноразово грав у азартні ігри на інноваційні можливості своєї компанії та отримував вражаючі перемоги.
Достатньо згадати його ставку на студію Pixar, без якої не було б сучасної анімації. Ідею з білими навушниками для iPod, відмова від CD-приводу в MacBook Air та від фізичної клавіатури в iPhone. Конкуренти завжди заходилися від сміху, побачивши ризиковані кроки Джобса. Але через короткий час змушені були повторювати за ним, а в деяких випадках і взагалі вибувати з бізнесу. (привіт, Blackberry).
Ларрі Пейдж та Сергій Брін
Співзасновники Google Ларрі Пейдж та Сергій Брін пішли на величезний ризик, коли вирішили розробити пошукову систему на вже переповненому ринку.
Так, сьогодні в це вже складно повірити, але на тлі різних Yahoo, Altavista, Lycos
Непохитне прагнення Пейджа і Бріна створити чудовий продукт і готовність ризикнути своєю академічною кар'єрою (обидва кинули навчання) заради бізнес-ідеї змінили Інтернет і зробили Google титаном технологічного ринку.
Опра Вінфрі
Ведуча ток-шоу та медіамагнат Опра Вінфрі відома тим, що у своєму шоу вона ризикує торкатися складних і часто суперечливих тем.
На початку її кар'єри Опру часто «ховали», пророкуючи їй провал. На фоні «елейних» ведучих інших телешоу на американському телебаченні вона була наче «кроки по битому склі».
Її сміливість не тільки принесла їй безпрецедентний успіх у медіаіндустрії, а й зробила її однією з найвпливовіших жінок у світі.
Говард Шульц
Говард Шульц із Starbucks не побоявся ризикнути всім, щоб створити унікальний кавовий досвід в Америці.
Незважаючи на перші невдачі, Шульц наполегливо продовжував реалізовувати свою ідею італійської кав'ярні в стилі еспресо-бару, поставивши своє майбутнє на напій, який на той час не був таким популярним у США.
Його прорахований ризик спричинив створення глобальної кавової імперії. Starbucks не тільки став візитівкою сучасної Америки, але й простягнув щупальця глобальної франшизи до Європи та інших регіонів.
Джефф Безос
В середині 90-х років Джефф Безос залишив прибуткову кар'єру на Уолл-стріт і зробив ставку на потенціал Інтернету.
Його віра в те, що за онлайн-рітейлом майбутнє призвела його до створення компанії Amazon. У ті роки було прийнято посміюватися з дивакуватого фінансиста, який робить ставку на якісь дивні штуки в інтернеті.
Але схильність Безоса до ризику перетворила Amazon із книжкового інтернет-магазину на багатонаціональний конгломерат та одну з найбільших компаній світу.
Джек Ма
Джек Ма, засновник компанії Alibaba, пішов на значний ризик створити свою імперію електронної комерції. Незважаючи на численні невдачі, включаючи початкову відмову інвесторів з Кремнієвої долини та жорстку конкуренцію з боку відомих гравців, непохитна віра Ма в цифрове майбутнє торгівлі та його готовність йти на ризик зробили Alibaba світовим гігантом електронної комерції.
Надалі успішну кар'єру Ма пошкодили конфлікти з китайським урядом. Але він увійде в історію сучасного бізнесу як один із найуспішніших цінителів ризику.
Рід Хастінгс
Будучи співзасновником компанії Netflix, Рід Хастінгс не побоявся ризикнути своїм успішним бізнесом прокату DVD-дисків і поставити на невизначене майбутнє потокового мультимедіа.
Його далекоглядність і готовність йти на ризик зробили революцію в споживанні розваг і перетворили Netflix на домінуючого гравця в галузі.
Сьогодні стрімінгові сервіси правлять світом кіно та серіалів, засуваючи у тінь голлівудські кіностудії та традиційні телеканали.
Тревіс Каланік
Автор Uber Тревіс Каланік є прикладом того, як потрібно ризикувати в сучасну технологічну епоху.
Незважаючи на запеклий опір з боку традиційних служб таксі та регулюючих органів по всьому світу, Каланік з непохитною рішучістю просував свою революційну ідею щодо надання послуг з перевезення пасажирів.
В результаті з'явилася компанія Uber, яка зруйнувала транспортну галузь та відкрила нову еру гіг-економіки.
Незважаючи на розбіжності з акціонерами та остаточний звільнення з посади генерального директора, ризикована етика Каланіка продовжує визначати дух підприємництва у Кремнієвій долині.
- Вони заробляють на ваші ставки. П'ять найбагатших людей грального бізнесу – хто вони і як накопичили свої мільярди
- «Наслідуйте тих, ким ви захоплюєтеся». 10 правил життя легендарного інвестора Уоррена Баффетта
- ТОП-7 шалених рішень, які привели великих бізнесменів до успіху