60 країн домовилися потроїти зелені потужності та відмовитися від вугілля
Понад 60 країн підтримують угоду ЄС, США та ОАЕ щодо потроїння використання відновлюваної енергії до 2030 року та відмови від використання вугілля. Про це розповіли офіційні особи, знайомі із питанням, передає ET EnergyWorld.
Зазначається, що країни-ініціатори згуртували підтримку цієї обіцянки перед щорічним кліматичним самітом COP28, який відбудеться з 30 листопада до 12 грудня у Дубаї.
Вони вимагатимуть її включення до остаточних результатів зустрічі.
“Більш широке використання відновлюваних джерел енергії має супроводжуватися фазою скорочення вугільної енергетики, включаючи припинення фінансування нових електростанцій, що працюють на вугіллі”, – йдеться в угоді.
У матеріалі розповіли, що до угоди приєдналися економіки, що розвиваються, зокрема Нігерія, Південна Африка та В'єтнам, розвинені країни, такі як Австралія, Японія та Канада, а також Перу, Чилі, Замбія, Барбадос та інші країни.
Переговори щодо приєднання Китаю та Індії продовжуються. Угода також передбачає подвоєння щорічних світових темпів підвищення енергоефективності до 4% на рік до 2030 року.
За словами чиновників, угода задасть “позитивний тон” перед днями напружених переговорів, які очікуються на кліматичній конференції.
Нагадаємо, міністри охорони навколишнього середовища країн ЄС погодили спільну позицію для міжнародної кліматичної конференції ООН COP28 із пом'якшеними цілями щодо скорочення викидів та відмови від викопного палива.