За однієї умови. НБУ змінив валютні обмеження для торгових майданчиків – кого і як це торкнеться

За однієї умови. НБУ змінив валютні обмеження для торгових майданчиків – кого і як це торкнеться


За однієї умови. НБУ змінив валютні обмеження для торгових майданчиків – кого і як це торкнеться

9 вересня, 15:50


НБУ дозволив купівлю валюти торговими майданчиками для сплати ПДВ у ЄС під час продажу туди українських товарів (Фото:NBU/Flickr)

Національний банк України (НБУ) дозволив купівлю та переведення іноземної валюти юрособами-резидентами, які є суб’єктами електронної комерції, за кордон для сплати ПДВ за операціями з купівлі товарів вітчизняних виробників споживачами з країн ЄС.

«Умова для цих операцій — суб’єкт електронної комерції має бути зареєстрований як платник податків у ЄС. Таке пом’якшення насамперед підтримає малий та середній бізнес, який отримає можливість просувати власні товари на ринку ЄС завдяки торговим майданчикам», — сказано в прес-релізі центробанку.

Відео дня

Нацбанк ввів валютні послаблення (Фото: NBU/Flickr)
Вперше з початку війни у ​​таких масштабах. В Україні змінили валютні обмеження для підприємств

Регулятор припускає, що це не матиме негативного впливу на міжнародні резерви, оскільки надходження валюти в Україну за продані товари значно перевищуватиме додатковий попит на валюту для сплати ПДВ до ЄС.

Крім того, НБУ анонсував низку інших валютних послаблень. Зокрема, центробанк дозволив держкомпаніям придбання та переведення інвалюти за кордон для покриття викидів діоксиду вуглецю.

«Державні підприємства зможуть купувати валюту та переказувати її на користь нерезидентів, щоб закуповувати квоти для покриття чи компенсації викидів діоксиду вуглецю (CO₂), пов’язаних із авіаційною діяльністю», — пояснює Нацбанк.

На думку регулятора, цей крок сприяє безперебійності оборонних закупівель щодо держконтрактів, дозволить і надалі виконувати авіаційні перевезення за кордоном, а також підтримає військово-технічне співробітництво з ЄС.

Серед інших операцій, які Нацбанк дозволив здійснювати з 10 вересня, — виплати за операціями, передбаченими договором перестрахування, укладеним із іноземними ядерними страховими пулами.

Читати:  Від котловану до нового прогресивного району: як розвивається будівництво одного з найбільших житлових комплексів міста – SKYGARDEN

«Зокрема платити бонус за беззбитковість, що є обов’язковою умовою, визначеною договором перестрахування. Це пом’якшення матиме незначний вплив на міжнародні резерви і одночасно дозволить Ядерному страховому пулу виконувати зобов’язання перед партнерами, що є важливим для безперебійної роботи галузі», — йдеться у релізі НБУ.

Раніше повідомлялося, що регулятор дав можливість українському бізнесу відшкодувати купонні платежі з єврооблігацій, виплачених з 24 лютого 2022 року до 9 липня 2024 року, за рахунок накопиченої в Україні власної іноземної валюти.

Одночасно НБУ з 10 вересня запровадив ліміт на оплату годинників, ювелірних виробів, дорогоцінного каміння та монет з валютних карток українських банків за кордоном у розмірі 100 тис. грн/міс. та на операції з агентами нерухомості – до 500 тис. грн/міс.

Усі вищезгадані нововведення запроваджуються постановою № 108, від 6 вересня 2024 року, яка офіційно була оприлюднена 9 вересня 2024 року.