За комуналку пеня не нараховуватиметься.


Боржників з комуналки та іпотеки не чіпатимуть ще місяць після карантину, – Мін’юст

Державні виконавці під час карантину та протягом 30 днів після нього не будуть примусово виселити людей за комунальні борги та стягуватись іпотечні заборгованості.

Про це “Укрінформу” повідомив голова Центрального управління Міністерства юстиції Кирило Міненко. Цензор.НЕТ.

“На час дії карантину та протягом 30 днів з дня його скасування державні виконавці не виконуватимуть рішення про примусове виселення людей та стягнення житла за комунальні борги, а також стягнення за іпотечними боргами”, – сказав Міненко.

Він пояснив, що відповідні норми передбачені у законі про боротьбу з поширенням коронавірусу, який днями було прийнято Верховною Радою та підписано Президентом України Володимиром Зеленським.

Водночас Міненко нагадав, що у Законі України “Про виконавче провадження” є обмеження: квартиру можна забрати та продати на аукціоні лише у двох випадках.

“Перший – якщо боржник має друге житло. Другий – якщо сума боргу перевищує 20 мінімальних заробітних плат, тобто понад 94 000 гривень. Міненко.

Він зазначив, що стягнення житла може відбуватися лише за рішенням суду.

Жодних штрафів чи пін за несвоєчасно сплачену квартплату не буде – гарантують в Офісі Президента, субсидії за зволікання з платежами теж не залишать.

За матеріалами: Сьогодні