За 2 роки у тимчасово окупованому Криму зафіксували 162 випадки тиску на журналістів

За 2 роки у тимчасово окупованому Криму зафіксували 162 випадки тиску на журналістів


Організація Zmina зафіксувала 162 випадки тиску на журналістів в окупованому Криму за останні два роки. Йдеться про кримінальні переслідування, викрадення журналістів, адміністративні протоколи, обшуки їх приміщень та погрози в інтернеті. Цю цифру при відкритті фотовиставки «За об'єктивом: культура у вирі війни» озвучила менеджер проектів Центру прав людини Zmina Вікторія Нестеренко.

За її словами, до цієї статистики увійшли кримінальні переслідування, викрадення журналістів, адміністративні протоколи, обшуки їхніх приміщень, погрози в Інтернеті.

«У перші два тижні російської агресії на півострові окупаційна влада знищила незалежну журналістику. “Зелені чоловічки” приходили до офісів медіа, розшукували журналістів для того, щоб вони почали працювати на Росію та продукувати російську пропаганду окупаційної влади», – нагадала Вікторія Нестеренко.


Нагадаємо, Паноптикон повідомлявщо продовжується акція підтримки політв'язнів «Листи у вільний Крим».

Відповідно до акції, можна надіслати листи політв'язням на фізичну адресу або онлайн з 19 лютого по 19 травня включно. Це потрібно для того, щоби підтримати людей, яких незаконно засудили росіяни. Листи можна писати анонімно.

За даними Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, станом на 19 лютого 2024 року Росія тримає у неволі 208 кримських політв'язнів, 125 з них – кримські татари.

Алгоритм про те, як написати листа, доступний за посиланням:
https://zmina.info/instructions/branczi-kremlya-yak-napysaty-lysta-politvyaznyu/

Поштова адреса (надсилання за кошти відправника): Центр інформації про права людини, а/с В-539, м. Київ, 01001
Email: [email protected]
Фото: Ілюстративне