ЄС та 35 країн створили Кліматичний клуб для декарбонізації промисловості

ЄС та 35 країн створили Кліматичний клуб для декарбонізації промисловості


Євросоюз та 35 країн офіційно відкрили Кліматичний клуб – інклюзивну платформу для підтримки ефективної декарбонізації промисловості.

Члени клубу, які представляють разом понад 55% світової економіки, визнають, що для утримання глобального потепління в межах 1,5°C необхідно декарбонізувати промислові сектори, які важко скоротити викиди, йдеться в релізі Climate Club.

Цементна, металургійна та хімічна промисловості створює близько 70% усіх промислових викидів. Ці галузі вважаються такими, що важко піддаються скороченню викидів.

У релізі наголосили, що попит на матеріали, вироблені важкою промисловістю, значно зріс у всьому світі.

Очікується, що це зростання продовжиться, особливо в країнах з перехідною економікою та країнах, що розвиваються.

Так, до 2050 року понад 90% очікуваного зростання попиту на промислові матеріали припадатиме на ці регіони.

Кліматичний клуб підтримуватиме просування амбітної політики, узгодження методологій та стандартів, а також покращення доступу до фінансування та технічної допомоги країнам з перехідною економікою та країнам, що розвиваються.

Зазначається, що до 2024 року члени Кліматичного клубу мають узгодити стандарти просування ринків матеріалів із майже нульовим рівнем викидів парникових газів; розробити інструментарій для промислового переходу

Члени клубу також братимуть участь у стратегічному діалозі щодо витоків вуглецю, тобто перенесення виробництва до країн із менш жорсткими екологічними вимогами.

Адже декарбонізація промисловості має відбуватися в усьому світі, зокрема, у країнах з перехідною економікою та країнах, що розвиваються.

Кліматичний клуб сприятиме міжнародному співробітництву та партнерству. На саміті COP28 буде запущено Глобальну платформу для пошуку партнерів, яка прискорить і скоординує міжнародні зусилля з підтримки країн, що розвиваються, і країн з ринками, що формуються, для декарбонізації їх промисловості.

Ми сподіваємося, що Кліматичний клуб разом з іншими ініціативами стане лідером у визначенні того, що означатимуть зелену сталь та зелений цемент до 2025 року.

Читати:  Norsk Hydro планує розпочати постачання на ринок зеленої алюмінієвої продукції.

Виходячи з цього ми можемо створити справедливі провідні ринки для зелених товарів. Це також допоможе спрямувати необхідні інвестиції як в індустріально розвинених, так і в країнах, що розвиваються.

Загалом, саме так ми можемо досягти успіху в тому, щоб зробити зелене промислове виробництво бізнес-моделлю за умовчанням, що допоможе нам досягти наших кліматичних цілей та одночасно створить нові можливості для зростання”, – сказав віце-канцлер і міністр економіки та кліматичних дій Німеччини Роберт Хабек.

Нагадаємо, звіт Міжнародної фінансової корпорації (IFC) показав, що використання зелених технологій у виробництві цементу допоможе зменшити викиди на 20%, що сприятиме декарбонізації будівельного сектору.