Як розрахувати окупність сонячної електростанції: покроковий гайд

Як розрахувати окупність сонячної електростанції: покроковий гайд




Окупність сонячної електростанції: покроковий гайд

Установка сонячних електростанцій буде справді вигідною інвестицією, якщо правильно зробити розрахунки їхньої окупності. Ми підготували покроковий гайд, який допоможе вам краще розібратися з особливостями розрахунків.

Крок 1 – Початкові витрати

Спочатку нам потрібно врахувати скільки обійдеться безпосередньо сонячна електростанція, яка складається з панелей, інверторів, монтажних робіт та додаткових витрат (кабелі, кріплення та ін.). Щоб розрахувати кінцеву вартість початкових витрат, вам просто потрібно додати всі кошти, які ви вклали на початковому етапі, а саме:

вартість панелей;

ціну інверторів;

вартість монтажних робіт;

вартість акумуляторів (якщо ви плануєте їх використання).

Якщо вам самостійно складно розібратися в необхідному обладнанні, ви можете проконсультуватися зі спеціалістами Ксолар, адже компанія надає безкоштовний розрахунок вартості сонячних панелей.

Крок 2 – Оцінюємо річне виробництво електроенергії

Вам потрібно розуміти, яка потужність вашої системи та рівень інсоляції у вашому регіоні. Під інсоляцією ми розуміємо кількість сонячного годинника, коли модулі будуть працювати на повну. Приблизна формула річного виробництва електроенергії виглядає так: потужність системи множимо на середню кількість сонячного годинника на добу і множимо на 365 днів.

Крок 3 – Розраховуємо термін окупності сонячної електростанції

Щоб розрахувати термін окупності, нам спочатку необхідно визначити показник річний економії. Отримати цей розрахунок можна, визначивши тариф на електроенергію у вашому місці. Нас цікавить вартість одного кіловат на годину. Слід розрахувати суму витрат за електроенергію до і після монтажу сонячної системи.

Тобто, простіше, річна економія визначатиметься формулою, де показник річного виробництва електроенергії множимо на тариф за електроенергію. Після цього ми можемо переходити до терміну окупності (роки). Необхідно суму початкових витрат поділити на річну економію.

Крок 4 – Враховуємо додаткові фактори

Це швидше не крок, а рекомендація, адже вам необхідно врахувати можливі потенційні додаткові витрати. Зокрема, сюди слід зарахувати необхідність заміни інверторів чи акумуляторів (це потрібно робити кожні 6-10 років), Зелений тариф, який дозволить отримувати виплати від держави за продаж електроенергії.

Читати:  На Прикарпатті виставили на аукціон два спецдозволи на видобуток газу