Вимагання хабарів продовжується. Жодна резонансна справа корупційного тиску на бізнес не закрита — Маніфест 42
Вимагання хабарів продовжується. Жодна резонансна справа корупційного тиску на бізнес не закрита — Маніфест 42
Директор інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа (Фото:Ігор Мазепа / Facebook)
Жодна резонансна справа корупційного тиску на бізнес, який знаходиться на контролі громадського руху Маніфест 42, не закрита, а тилові силовики продовжують використовувати кримінальні провадження для вимагання хабарів.
Про це повідомили власники та топ-менеджери українських підприємств на круглому столі, організованому ГО Маніфест 42.
Власник компанії Concord Capital Ігор Мазепа повідомив, що жоден чиновник чи працівник правоохоронних органів, який взяв участь у скандальних обшуках та затриманнях у січні 2024 року, не поніс відповідальності. Справа досі не закрита, майно та документи, вилучені під час «маски-шоу», не повернуто. «Коли тебе затримують без рішення слідчого судді, коли проводять обшук без рішення суду, коли під час обшуку забирають усе, що трапляється на очі, у тому числі й документи інших компаній, і потім нічого не повертають, я можу констатувати, що все це виглядає дуже погано», – зазначив Мазепа.
Власник компанії EDS Ukraine Олександр Запишний повідомив, що причиною масованих обшуків та вилучення коштів з боку СБУ наприкінці червня 2024 року стала інформація про те, що одна з компаній-партнерів до широкомасштабного вторгнення 2022 року мала бізнес у Росії. Сама EDS Ukraine ніколи не мала жодних проектів у Росії та не співпрацювала з підприємствами держави-агресора. «До нас прийшли у справі про нібито співпрацю з Росією іншої компанії, але чомусь забрали документи щодо нашого контракту з Укрзалізницею. І, звичайно, вилучили кошти. Я будував цей бізнес 15 років, зараз я більше не маю бажання інвестувати», — зазначив Запишний.
Власник компанії Медінова Віктор Московченко повідомив, що вилучені під час обшуків готівка компанії зникла із сейфу прокуратури Голосіївського району Києва. Обвинуваченого у викраденні понад 4 мільйони гривень слідчого випущено на волю судом під особисте зобов'язання без будь-якої застави. Справа проти компанії, яка базується на експетизі про завищену вартість медичного обладнання, передано до НАБУ. «У березні 2024 року мене та співробітників викликали для пред'явлення підозри та дали тиждень, щоб усе „вирішувати“. Ми відмовились. Підозр у справі досі немає», — розповів Віктор Московченко.
Також про відсутність будь-якого прогресу у напрямку закриття резонансних справ на круглому столі повідомили компанії Пожмашина, Arricano Real Estate PLC та X-парк. Про корупційний тиск з боку працівників Нацполіції заявила київська мережа кафе “Тихе місце”.
Громадський рух Маніфест 42 створено для захисту статті 42 Конституції, яка гарантує право на підприємницьку діяльність.
- Відомого бізнесмена Ігоря Мазепу затримано ГБР. В офісі його компанії розпочалися обшуки
- Реальна причина для арешту може бути іншою. Як Печерський суд заарештував відомого бізнесмена Ігоря Мазепу – всі подробиці справи
- Фігурант у справі Пашинського. ВАКС відправив під варту бізнесмена Сергія Тищенка з можливістю внесення застави у 363 мільйони гривень
Раніше повідомлялося, що 23 січня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав указ із рекомендацією Офісу Генерального прокурора, Державному бюро розслідувань, Національної поліції України, Бюро економічної безпеки України, Службі безпеки України провести у тримісячний термін аудит вжитих щодо суб'єктів господарювання обмежувальних заходів щодо кримінальних виробництва та визначити доцільність їх подальшого застосування, а також актуальність відображення інформації про них у публічних електронних реєстрах.
16 лютого 2024 року Громадський рух Маніфест 42 розпочав передачу Генеральній прокуратурі України інформації з кримінальних справ проти бізнесу для аудиту, який здійснюється згідно з рішенням РНБО та Указом Президента України. За підсумками аудиту мають бути усунені необґрунтовані обмежувальні заходи у кримінальних провадженнях, які мають ознаки тиску на бізнес.