Викиди до 2030 року скоротяться лише на 30% із необхідних 43%.
Міжнародне енергетичне агентство попередило, що цих обіцянок на кліматичній конференції COP28 недостатньо для обмеження глобального потепління на рівні 1,5°C, навіть якщо вони будуть виконані.
Країни світу домовилися про три з п'яти ключових напрямів для заборони кліматичних змін, окреслених у МЕА, повідомляє Energy Voice.
Зазначається, що результатами COP28 стало те, що 130 країн підписали зобов'язання потроїти глобальні потужності відновлюваної електроенергії та подвоїти щорічні темпи підвищення енергоефективності до 2030 року.
У МЕА наголосили, що на ці країни разом припадає 40% світових викидів вуглекислого газу від спалювання викопного палива, 37% загального світового попиту на енергію та 56% світового ВВП 50 країн підписали Хартію з декарбонізації нафти та газу, спрямованої на зведення до нуля викидів. метану та припинення регулярного спалювання у смолоскипах до 2030 року.
За даними МЕА, на компанії-підписанти припадає близько 40% світового видобутку нафти та 35% сумарного видобутку нафти та газу.
“Хоча домовленості є позитивними кроками, цих зобов'язань не буде достатньо для того, щоб зрушити світ на шлях досягнення міжнародних кліматичних цілей, зокрема мета обмеження глобального потепління до 1,5°C”, – наголосили в агентстві, додавши, що ці зобов'язання дозволять. зменшити викиди CO2-еквівалента на 4 гігатони до 2030 року.
У МЕА заявили, що скорочення викидів у 2030 році становить лише близько 30% розриву викидів, який необхідно подолати, щоб вивести світ на шлях, сумісний із обмеженням глобального потепління до 1,5°C.
Як відомо, за Паризькою угодою для обмеження потепління до 1,5 ° C викиди парникових газів слід скоротити до 43% до 2030 року.
У матеріалі додали, що саміт COP28 залучив рекордну кількість делегатів, які беруть участь у галузі викопного палива.
Нагадаємо, на кліматичному саміті COP28 22 країни з чотирьох континентів підписали Декларацію про потроєння потужностей ядерної енергії до 2050 року.