В Україні створили Центральне управління захисту прав військовослужбовців

В Україні створили Центральне управління захисту прав військовослужбовців



Міністерство оборони України спільно з уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубинцем утворило Центральне управління захисту прав військовослужбовців. Цей орган фактично передбачає створення посади військового омбудсмена. Про це заявили в Міноборони.

Як повідомляють, нове управління відповідатиме за розгляд звернень та скарг військовослужбовців, надання первинної юридичної допомоги, проведення перевірок та розслідування порушень прав військовослужбовців та членів їхніх сімей. Цей орган безпосередньо підпорядковуватиметься Міноборони.

Основні порушення, що перевіряються у Центральному управлінні захисту прав військовослужбовців, включають:
▪︎забезпечення військовослужбовців;
▪ ︎ право на відпустку;
▪недопущення зловживання правами командирів;
▪ненадання/недостатнє надання медичної допомоги;
▪︎соціальні гарантії;
▪︎порушення гендерної рівності.

Міністр оборони Рустем Умеров зазначив, що управління матиме гарячу лінію, інструменти моніторингу соцмереж, де військові пишуть про порушення своїх прав, а також сили та засоби швидкого реагування на такі сигнали.

«Якщо проведена на мій наказ перевірка встановить склад злочину з приводу порушення прав військовослужбовців, відповідне звернення негайно направлятиметься до правоохоронців. Воїни повинні і відчуватимуть, що їхня гідність для МОУ є найвищою цінністю. І міністерство не дозволить нікому зневажати права військових», – зазначив Умеров.


Як повідомляють в оборонному відомстві, під час роботи над створенням такого проекту враховувався досвід країн, де інститут військового омбудсмена вже довів свою ефективність, зокрема, Швеції, Норвегії, Німеччини та інших держав.

Фото: Міністр оборони України Рустем Умеров та уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець | Міністерство оборони України