В «Івано-Франківськгазпромбуді» через суд стягують 2 мільйони заборгованостей перед громадою

В «Івано-Франківськгазпромбуді» через суд стягують 2 мільйони заборгованостей перед громадою




В Івано-Франківську прокуратура звернулася до Господарського суду, щоб стягнути з підприємства «Івано-Франківськгазпромбуд» гроші за пайову участь у розвитку міської інфраструктури

Прокурори вимагають стягнути з підприємства обраниці 2134341 гривню через невиконання зобов’язань перед громадою.

У лютому 2026 року прокурори встановилищо забудовник не сплатив гроші до бюджету Івано-Франківського товариства за пайову участь у розвитку інфраструктури. Підприємець отримав дозвіл на роботи ще у 2019 році, а у березні 2021 року об’єкт площею понад 4,9 тисячі квадратних метрів здали в експлуатацію, проте гроші до бюджету так і не надійшли.

Сума позову складається з основного боргу у розмірі 1148021 гривня, а також 817 890 гривень інфляційних втрат та 168 428 гривень річних за користування грошима громади. Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Уляни Гулой вже відкрив провадження у справі.

Підготовче засідання у цій справі було призначене на 12.20 17 березня.

Згідно даними аналітичною системою YouControl, керівницею цього підприємства є Ірина Білецька, а засновниками та бенефіціарними власниками зі статутним капіталом у 10 мільйонів гривень зазначені Тетяна Решетник та Юрій Попович.

Зазначимо, що Ірина Бєлецька – депутат Івано-Франківської міської ради від партії «Європейська Солідарність». Повноваження депутатки вона отримала 25 лютого 2025 року на 50 сесії міськради, замінивши Володимира Яблоня, який склав мандат.