Українські моряки оголосили голодування
У країні оголошено амністію, але українські громадяни продовжують утримуватися під вартою без винесення вироку.
Члени екіпажу українського танкера Рута у четвер, 14 травня, оголосили голодування у лівійській в’язниці у Тріполі.
Про це повідомили родичі моряків та благодійного фонду допомоги морякам Ассоль на брифінгу в Одесі.“Кореспондент”.
За їхніми словами, 14 членів екіпажу, мешканці Одеської, Херсонської та Миколаївської областей – вимагають від влади України розпочати переговори з лівійським урядом щодо звільнення з ув’язнення.
Як заявила голова наглядової ради “Ассоль” Світлана Фабрикант, у Лівії через епідемію коронавірусу оголошено амністію, у в’язницях залишаються лише небезпечні злочинці, зокрема терористи.
Тоді як членам екіпажу Рут, заарештованим у квітні 2017 року за звинуваченням у контрабанді, досі не ухвалено судовий вирок.
Тим часом Туреччина в результаті переговорів змогла повернути додому своїх громадян – членів екіпажу танкера Captain Khayyam, які також звинувачуються в контрабанді.
Представники Ассоль підкреслили, що разом із родичами неодноразово зверталися до президента Володимира Зеленського, голови Офісу президента, Верховної Ради, Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції, СБУ, МЗС України, Департаменту консульської служби МЗС України.
Але, за їхніми словами, сім’ї моряків та фонд одержують лише відписки або їх звернення взагалі ігноруються.
Нагадаємо, у Мексиці виявили мертвим українського моряка, члена екіпажу вантажного судна “Panamax Alexander”.
За матеріалами: Прямий, Сьогодні