Україна у трійці лідерів за кількістю компаній у сфері штучного інтелекту в Європі
Україна посідає друге місце за кількістю компаній зі штучним інтелектом у Центральній та Східній Європі
За словами голови Мінцифру Михайла Федорова, Україна посідає друге місце за кількістю компаній, які займаються штучним інтелектом у Центральній та Східній Європі. В Україні діють понад 240 таких компаній, серед яких відомі стартапи, як Grammarly, Preply та People AI. Дві українські AI-компанії стали “єдинорогами” у 2019 році, а троє найбільших українських AI-стартапів оцінюються більш ніж у $14,5 млрд.
За останні 10 років кількість фахівців у галузі штучного інтелекту та машинного навчання зросла в Україні вп'ятеро, до 5,2 тисяч осіб. Глава Мінцифри зазначив, що очікується подальше зростання цієї кількості на 330% найближчими роками. Він також наголосив на необхідності перезавантаження освіти для збільшення кількості фахівців у цій галузі.
Мінцифри вніс зміни до положення про Єдиний державний веб-портал електронних послуг, щоб відповідати користувачам штучний інтелект. Крім того, група колишніх та сучасних співробітників компаній зі штучним інтелектом, включаючи Microsoft, відкрила нову вкладку OpenAI та Alphabet. Google DeepMind висловив стурбованість щодо ризиків, пов'язаних із цією технологією.
У різних областях України, зокрема в Херсонській, Миколаївській та Одеській, учні матимуть можливість навчатися за допомогою штучного інтелекту, VR-технологій, Minecraft та Убер-Школи. Прогнозується, що протягом двох років штучний інтелект зможе вплинути на 60% робочих місць у розвинених країнах та на 40% робочих місць у всьому світі.