Україна очікує до 2030 року скоротити викиди метану на 30%

Україна очікує до 2030 року скоротити викиди метану на 30%


Україна представила звіт про декарбонізацію енергосектору до 2050 року та попередню версію Національного плану з енергетики та клімату (НТЕК) на 2025-2030 роки під час панельної дискусії у рамках заходів кліматичної конференції ООН СОР 28. Про це йдеться у повідомленні Мінекономіки.

«До 2030 року ми очікуємо, що 27% становитимуть відновлювані джерела енергії в кінцевому споживанні енергії, на 30% відбудеться скорочення викидів метану, і ми поступово відмовлятимемося від використання вугілля до 2035 року. Ми ще обговорюємо інші амбітні цілі та будемо раді представити їх у першому проекті НТЕК у грудні 2023 року – січні 2024 року», – розповів заступник міністра економіки Олексій Соболєв.

Міністр енергетики Герман Галущенко нагадав, що в рамках COP28 Україна та понад 20 країн приєдналися до декларації про об'єднання зусиль щодо потроїння обсягів використання ядерної енергії у світі. Український чиновник наголосив на важливості цих намірів для України, де атомна генерація навіть після окупації найбільшої атомної станції – Запорізької АЕС – продовжує виробляти понад 55% електроенергії в країні.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрлець зазначив, що в основі зеленого відновлення України та досягнення нульового рівня викидів має бути кліматична політика, яка є невід'ємною складовою всіх секторальних планів відновлення. За словами Стрільця, відомство напрацьовує кліматичне законодавство, яке створить основу кліматичного управління.

Під час панельної дискусії також йшлося про те, що головна мета – підняти стійкість української енергосистеми, збільшити її децентралізацію та провести диджилізацію. Країна вимагатиме великих інвестицій для реформування сектору, проте може стати енергетичним хабом у майбутньому.