![UBS завершує пілотний проект блокчейн-рішення для оптимізації послуг токенізованих фондів](https://ukrainedigest.com.ua/wp-content/uploads/2024/07/large_15_1716208258619.jpg)
UBS завершує пілотний проект блокчейн-рішення для оптимізації послуг токенізованих фондів
Компанія з управління активами UBS оголосила, що завершила пілотне випробування блокчейн-рішення, яке допоможе фінансовим установам оптимізувати свої пропозиції послуг для токенізованих активів. Ринкова капіталізація швейцарської компанії наразі становить понад 104,3 мільярда доларів (приблизно 8,8 трильйона рупій). Заглиблюючись у випадки використання блокчейну, UBS об’єдналася з Chainlink і мережею Swift, щоб провести пілотні випробування.
Рішення, протестоване Chainlink, Swift і UBS, — це «цифрова система підписки та погашення» для токенізованих коштів. Chainlink — це децентралізована блокчейн-мережа, яка з’єднує дані поза мережею зі смарт-контрактами, тоді як Swift Network — безпечна платформа обміну повідомленнями, яку використовують фінансові установи.
Розкриваючи розробку, Свіфт заявив, що рішення було створено в рамках Project Guardian під наглядом Валютного управління Сінгапуру (MAS).
«Новий пілотний проект демонструє, як фінансові установи можуть полегшити готівкові розрахунки за токенізованими коштами поза мережею. Ця ініціатива дозволить здійснювати розрахунки за транзакціями цифрових активів за допомогою фіатних платіжних систем у більш ніж 11 500 фінансових установах у понад 200 країнах і територіях», — йдеться в заяві.
За словами а звіт від The Paypers, Chainlink і роль Swift у пілотному проекті полягала в тому, щоб продемонструвати, як блокчейн може покращити процеси викупу та підписки на токенізовані кошти.
UBS ініціював процес створення цього рішення після виявлення певних недоліків, які переважають у традиційних фінансових операціях. Ці невдачі включають затримку розрахунків, відсутність прозорості в реальному часі та ручне втручання, серед іншого.
«Фінансові установи можуть використовувати технологію блокчейну, платформу Chainlink і мережу Swift для розрахунків за підписками та погашеннями для токенізованих механізмів інвестиційних фондів, таким чином дозволяючи пряму обробку платіжної частини без необхідності глобального впровадження он-чейну форма оплати. Це допомагає в автоматизації всього життєвого циклу процесу викупу коштів і підписки», — йдеться в заяві, опублікованій Swift.
Розуміння блокчейну та токенізованих фондів
Блокчейн-мережі зберігають дані та інформацію в кластері невеликих пакетів, а не зберігають дані на одному сервері. Це робить дані більш захищеними від злому, забезпечуючи безпеку для сектору фінансових технологій. Крім того, інформація, зареєстрована в блокчейн-мережах, зберігається постійно й не може бути змінена. Великі фінансові установи, такі як JPMorgan, Mastercard і Standard Chartered серед інших, також досліджують використання блокчейну в таких сферах, як токенізація активів.
Процес створення цифрових одиниць фізичної або віртуальної власності, яка зберігається в мережах блокчейн, відомий як токенізація активів. Токенізація активу може збільшити ліквідність активів. Токенізовані активи дозволяють власникам швидко залучати капітал, випускаючи токени на блокчейні, дозволяючи іншим купувати та торгувати ними на різних біржах.