У Музеї Майдану з'явилися повні збори творів загиблого воїна та письменника Олександра Меньшова

У Музеї Майдану з'явилися повні збори творів загиблого воїна та письменника Олександра Меньшова


Книгозбірна Музею Майдану отримала всі 5 книг херсонського військового та письменника Олександра Меньшова, який віддав життя у боях за Україну. Про це повідомляється у Національному музеї Революції Гідності.

Довідка:
Олександр Меньшов – український письменник, активіст херсонської Євромайдану, волонтер та приятель Пласту. Після евакуації з тимчасово окупованого Херсона наприкінці серпня 2022 року він мобілізувався до лав ЗСУ. Молодший сержант 22-ї окремої механізованої бригади Олександр Меньшов загинув 17 листопада 2023 року на Бахмутському напрямку поблизу села Клищіївка. В останній шлях воїна провели 27 листопада у Вінниці, куди його родина виїхала під час окупації Херсона.

До повномасштабного вторгнення Меньшов писав у жанрах детективу та альтернативної історії. Його остання книга, Я, Фокс та окупація – щоденник, у якому автор описав життя Херсона та своєї родини під час окупації міста росіянами.

Бібліотека Музею Майдану отримала усі 5 книг, які Олександр Меньшов встиг видати за життя:
▪︎«Третя терція» (2019) – детективна історія випускника історичного факультету Івана Качинського. Він разом зі старим слідчим Віктором Ястржембським розслідує смерть американського інженера Білла Пауелла, який брав участь у будівництві Дніпровської гідроелектростанції.

У Музеї Майдану з'явилися повні збори творів загиблого воїна та письменника Олександра Меньшова

▪︎«Репринти незакінчених чернеток» (2020) – за задумом автора, голова ОУН Євген Коновалець залишився живим після невдалого замаху з боку Радянського Союзу. Події відбуваються восени 1941 року в окупованому гітлерівськими військами Херсоні. У шпигунському детективі зображено уявне протистояння сил Головного управління імперської безпеки Третього рейху та підпільної мережі ОУН під час Другої світової війни.

▪︎ Верифікація вічності (2022) – події у книзі розвиваються в Україні, яка здобула незалежність після закінчення Другої світової війни. За сюжетом Радянський Союз відступив північ і схід, а Німеччина здалася союзникам. Головний герой книги є втіленням типового образу людини, яка живе поза політикою та не замислюється над тим, який шлях подолала країна, щоб досягти нинішніх висот.
▪︎«Формікаріум» (2022) – книга розповідає про експеримент, учасником якого є дівчина Глорія. Шукаючи роботу, вона погоджується долучитися за велику винагороду. І хоча мета цього експерименту невідома, все це порівняно з формкаріумом – штучним мурашником, за допомогою якого люди вивчають унікальні угруповання мурах. Автор розмірковує над питаннями самовизначення кожної людини та громадянського устрою в людському суспільстві.
▪︎“Я, Фокс та окупація” (2023) – щоденник херсонця Олександра Меньшова під час російської окупації Херсона. Разом із сім'єю автор шість місяців не залишав рідне місто. Він описував перебіг подій і записував свої міркування, на основі яких виник щоденник. Про вихід своєї нової книги Олександр Меньшов так і не встиг дізнатися.

Фото: Володимир Меньшов | Facebook

Читати:  Верховна рада ухвалила державний бюджет на 2024 рік