У Конгрес США внесли законопроект про викиди вуглецю за прикладом європейського CBAM

У Конгрес США внесли законопроект про викиди вуглецю за прикладом європейського CBAM


Сенатори Кріс Кунс і Кевін Крамер розробили та подали до Конгресу США новий законопроект “PROVE IT Act” (Providing Reliable, Objective, Verifiable Emissions Intensity & Transparency), який передбачає порівняння викидів парникових газів певних товарів, у тому числі сталі, вироблених у Сполучених Штатах. , з продукцією інших країн Цей документ оцінюється так само, як механізм прикордонного регулювання викидів вуглецю (CBAM) в Європі. Про це повідомляє SteelOrbis із посиланням на Американський інститут чавуну та сталі (AISI).

У законопроекті наголошується, що американське виробництво та продукція є одними з найчистіших у світі, а він покликаний посилити прозорість навколо даних щодо глобальної інтенсивності викидів, щоб притягнути до відповідальності країни з більш брудним виробництвом.

Якщо “PROVE IT Act” буде прийнято, це може призвести до запровадження певних торгових заходів для імпорту товарів, походження яких більш інтенсивне з точки зору викидів вуглецю. Виробники стали здебільшого вітають таку політику, оскільки менший імпорт означає меншу конкуренцію, про яку їм не потрібно турбуватися. Процес ухвалення урядом закону PROVE IT Act може тривати деякий час. Після набуття чинності воно може впливати на імпорт із певних країн у довгостроковій перспективі.

“Політика, яка спотворює торгівлю в багатьох країнах, продовжує сприяти значному глобальному надлишку сталеливарних потужностей, значна частина яких припадає на країни, що виробляють сталь із значно більш інтенсивними викидами вуглецю, ніж американська, зокрема Китай, Індію, Індонезію та інші країни Південно-Східної. Азії. Нам потрібна політика, щоб продемонструвати цей поточний дисбаланс у викидах та притягнути до відповідальності зарубіжних виробників з високим рівнем викидів за їхні вищі викиди вуглецю”, – каже Кевін Демпсі, президент та головний виконавчий директор AISI.

Читати:  Україна та Глазго-2021: що далі?

Нагадаємо, що у червні 2022 року в Конгресі США була схожа законодавча ініціатива – Закон про чисту конкуренцію. За використання свого CBAM агітував в 2023 році також Американський університет чавуну та сталі.