Що таке платформа цифрових активів, яку обговорює Група БРІКС?
У жовтні президент Росії Володимир Путін підтвердив, що країни БРІКС обговорюють використання цифрових валют для зменшення впливу Заходу на фінтех. Наразі група розглядає можливість створення платформи цифрових активів, спрямованої на зменшення залежності від доларів США для міжнародних транзакцій. Президент Путін висловив підтримку цій ініціативі, підкресливши, що цифрові валюти можуть принести користь не лише країнам БРІКС, а й іншим економікам, що розвиваються.
За словами Путіна, країни БРІКС планують запустити сервіс під умовною назвою BRICS Pay. повідомили від Crypto Briefing. Ця платформа буде використовуватися країнами-членами, включаючи Бразилію, Росію, Індію, Китай, Південну Африку, Іран, Єгипет, Ефіопію та Об’єднані Арабські Емірати.
Очікується, що платформа, побудована на основі мережі блокчейн, полегшить транскордонні розрахунки для вищезгаданих країн. Такі фінансові активи, як криптовалюти та CBDC, дозволять проводити транзакції без брокерів чи посередників. Крім того, використання цифрових активів для платежів може зменшити комісію за обслуговування, яка зазвичай стягується платіжними фасилітаторами за транзакції у фіксованій валюті.
ЩОЙНО: БРІКС використовуватиме цифрові валюти для інвестиційних розробок. pic.twitter.com/i7u7JFsC55
— Новини БРІКС (@BRICSinfo) 18 жовтня 2024 р
Щоб підтримувати ці платежі в цифрових валютах, країни БРІКС також планують запустити систему обміну повідомленнями, як-от SWIFT, яка є безпечною платформою для обміну інформацією, яка використовується кількома фінансовими установами.
Група БРІКС намагається запровадити дедоларизацію з початку цього року. У березні цього року російське видання ТАСС повідомило, що групі було запропоновано створити потенційно децентралізовану платформу для інтеграції цифрових активів в існуючі фінансові системи залучених економік.
В останні роки долар США зіткнувся зі значною волатильністю через послідовне підвищення процентних ставок в епоху після COVID-19. Для Китаю та Росії потреба зменшити залежність від долара є особливо гострою, оскільки США наклали численні санкції на платежі, що надходять із цих країн.
16-й саміт БРІКС відбувся в Казані, Росія, з 22 по 24 жовтня. Питання навігації в поточних міжнародних платіжних системах, в яких БРІКС вважає домінуючим долар, було повідомляється один із головних питань порядку денного під час зустрічі.
Варто зазначити, що Індія також співпрацює з країнами G20 для розробки всеосяжного набору глобальних правил щодо криптовалют. Однак RBI та офіційні особи з Міністерства фінансів Індії ще не розкрили жодних деталей щодо платформи цифрових активів, яка зараз обговорюється групою БРІКС.