Шахтарі у “ЛНР” пішли на відчайдушний крок – “голодні бунти” виходять з-під контролю
Шахтарі на одній із найбільших шахт Донбасу “Комсомольська” в окупованому Антрациті 10 червня оголосили голодування. Гірники вимагають погасити борги із зарплати і, доки їм не виплатять гроші, будуть їсти лише хліб та воду.
Масовий страйк шахтарів “Комсомольської” розпочався 5 червня. Учора працівники компанії оголосили голодування. Як повідомляє Телеграм-канал “Луганський інсайд”, у “ЛНР”, що відбувається, є конкретні винуватці. Це люди, які вирішили реструктуризувати вугільну галузь, списав розкрадання коштів на борги шахтарям, які, мабуть, мали стерпіти. Поки що відомо, що “міністр вугільної промисловості” Павло Мальгін нещодавно знайшов гроші для виплати боргів шахтарям “Ніканор-Нової”. Наразі він намагається допомогти гірникам “Комсомольської”, але в бюджеті “ЛНР” грошей немає. “Радує” й інформаційна складова кризи, що виникла: в офіційних ЗМІ тиша”, – резюмував канал.

Як повідомлялося раніше, нещодавно в Антрациті окупаційна влада почала затримувати шахтарів, які підтримують акцію протесту, повністю закрита на в’їзд і виїзд, не працює мобільний зв’язок. Крім цього, зупинено міський громадський транспорт. Офіційна причина блокади – коронавірусна інфекція, проте місцеві жителі кажуть, що так окупанти намагаються мінімізувати ризик акцій протесту по всій ЛНР, до якого можуть приєднатися і металурги. Після того, як здоров’я кількох гірників погіршилося, вони мусили піднятися на гора, припинивши протест під землею. Місцеві жителі підтримують шахтарів та відкрито висловлюють претензії до “влади” “ЛНР”. Один із екс-главарів “ДНР” Ігор Стрєлков-Гіркін стверджує, що “голодні бунти” починають виходити з-під контролю і навіть репресії терористів не допомагають. Автор – Анастасія Югова
За матеріалами: “Діалог.UA”