Rio Tinto планує скоротити викиди СО2 завдяки електроенергії з відновлюваних джерел

Rio Tinto планує скоротити викиди СО2 завдяки електроенергії з відновлюваних джерел


Британсько-австралійська гірничодобувна компанія Rio Tinto планує значно скоротити експлуатаційні викиди вуглекислого газу (CO2) на своїх алюмінієвих проектах у Гледстоуні, штат Квінсленд завдяки постачанню електроенергії з відновлюваних джерел від найбільшої в Австралії запланованої сонячної фотоелектрики.

Згідно з 25-річною угодою про купівлю-продаж електроенергії (PPA), підписаною з австралійською дочірньою компанією датської компанії European Energy, що займається відновлюваною енергетикою, Rio Tinto купуватиме всю електроенергію, вироблену сонячною електростанцією потужністю 1,2 введена 2 27 років. Будівельні роботи триватимуть приблизно два роки після їх початку в 2025 або 2026 році приблизно в 50 км на південний захід від Гледстоуна, в очікуванні дозволів на розробку та підключення до мережі, повідомила Rio Tinto 24 січня. За даними European Energy Australia, середня продуктивність може досягти 2,8 ТВт-год/рік.

Договір купівлі-продажу складе близько чверті загальної потужності сонячних та вітрових потужностей у 4 ГВт, необхідних Rio Tinto для забезпечення електроенергією алюмінієвого заводу у Бойні, а також глиноземних заводів у Ярвуні та Квінсленді, розташованих у Гладстоні. Вся операція потребує понад 1 ГВт базової потужності, яка може збільшитися у майбутньому з потенційною подальшою електрифікацією виробничих процесів на заводі.

Upper Calliope є першим успішним заявником в офіційному запиті на участь у тендері, оголошеному Rio Tinto у середині 2022 року. Сонячна фотоелектрична станція може знизити операційні викиди CO2 Rio Tinto на 1,8 млн т/рік, сприяючи досягненню мети скоротити вдвічі глобальні викиди парникових газів (ПГ) 1 та 2 класів до 2030 року порівняно з рівнем 2018 року.

Минулого року підписала угоду з японським торговим будинком Sumitomo щодо будівництва водневого заводу в Ярвуні для скорочення викидів CO2 у процесі переробки.

Гірничодобувна компанія повідомила про 142 петаджоулі (ПДж) глобального використання відновлюваної енергії у 2022 році, що є найнижчим показником не менше п’яти років, тоді як використання відновлюваної енергії зросло до найвищого рівня за цей період – 254 ПДж. Глобальні викиди 1 та 2 категорій скоротилися до 30,3 млн т CO2-еквівалента (CO2e) у 2022 році порівняно з 31 млн т CO2e у 2021 році та 33,7 млн ​​т CO2е у 2018 році. Найбільший обсяг викидів у 2022 році припав на алюмінієвий бізнес – 21,1 млн тонн CO2e, тоді як на Австралію припало 18,2 млн тонн CO2e від загального обсягу викидів.

Читати:  У разі вибуху ЗАЕС другого Чорнобиля не буде – експерт