Рада підвищила пенсії ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС
Верховна Рада ухвалила законопроект про внесення змін до закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення розміру пенсій окремим категоріям осіб.
Про це повідомляє кореспондент Цензор. НІ
Таке рішення підтримали 297 народних депутатів. Документ прийнято без обговорення.
Згідно з документом, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щомісячна компенсація сім’ям у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачуються в повному обсязі і не залежать від заробітної плати, інших пенсій чи інших доходів.
Документом передбачено, що виплати чорнобильцям, які стали інвалідами внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, становитимуть:
-
для першої групи – 16080 гривень,
-
для другої групи – 12987 гривень,
-
для третьої групи – 8917 гривень.
Депутати також доручили голові Верховної Ради Дмитру Разумкову негайно підписати закон, оскільки він має набути чинності 1 липня. Це рішення підтримали 293 нардепи.