Приголомшлива афера – Корбан про вимоги Коломойського
«Я не знаю, скільки газу збирається передати „Нафтогаз“, але я знаю точно, що він (Коломойський — ред.) намагається реалізувати рішення суду, яке він отримав у 2009 році щодо газу, який видобувала „Укрнафта“ — державна компанія, контрольний пакет якого належить державі та якою володіє “Нафтогаз”. Відповідно до постанови уряду у 2004, 2005, 2006 роках і пізніше газ, що видобувається „Укрнафтою“, купувався за фіксованою ціною державою для потреб населення.
Ігор Валерійович як міноритарний акціонер „Укрнафти“ вирішив, що, напевно, це не зовсім справедливо. Можливо, це так, але в цьому випадку це державна компанія, і держава може розпоряджатися газом, який видобуває державна компанія, на свій розсуд, тим більше якщо це стосується енергетичного забезпечення потреб громадян», — сказав він.
Корбан роз’яснив суть судового рішення щодо газу.
«У 2009 році справді було отримано рішення Верховного суду, вже остаточне, згідно з яким „Укрнафта“ вимагала обсягу газу у розмірі 2 млрд кубів. Звісно, реалізувати це рішення неможливо. Я вважаю, що за всіх урядів, які були й досі, це було неможливо, бо насамперед газ — це товар із невизначеними родовими ознаками. Якщо його вже реалізовано, єдине, на що може претендувати “Укрнафта”, – на грошову компенсацію за тією ціною, за якою він був реалізований у той період. Проте було отримано унікальне рішення суду, яке визначило обсяг компенсації у розмірі обсягу газу. Сьогодні дуже хороша ціна на ринку, і Коломойський має можливість реалізувати цю схему на шкоду державі», — сказав він.
За словами політика, прибуток від газу піде до кишені Коломойського.

«За ідеєю, вся маржа має піти „Укрнафтою“. Але річ у тому, що “Укрнафта” з 2014 року системно не сплачувала податки державі. Виникла заборгованість спочатку у розмірі 20 млрд. гривень, а на сьогодні вже 30 млрд. У якийсь момент, очевидно, Коломойський реалізував унікальну аферу, яка, на мій погляд, приголомшує. Він просто прийшов і сказав: хлопці, Укрнафта не може заплатити податки, просто проженемо гроші. Це дуже важко пояснити простим людям, це навіть важко пояснити деяким економістам.
Це виглядає так: „Укрнафта“ не заплатила 30 млрд податків, „Нафтогаз“ продає уряду газ, видобутий у майбутньому періоді, за цей уряд дає передоплату „Нафтогазу“, „Нафтогаз“ платить „Укрнафті“ за 2 млрд кубів газу, які вже витрачені у 2006 році, “Укрнафта” знову повертає гроші державі у вигляді податку. По суті це прогін грошей. Для людей мало компетентних, які, на жаль, у нас зараз в уряді і не лише це незрозуміло», – сказав він.
Також Корбан заявив, що йому незрозуміло, як міноритарний акціонер, по суті, управляє компанією, 51% якої належить державі.
Нагадаємо, раніше Геннадій Корбан розповів в інтерв’ю Цензору. Немає про те, що в олігарха Ігоря Коломойського з’явилася можливість зараз пред’явити «Нафтогазу» обсяг газу, що колись відсуджувався, і який не був оцінений.
«Він створив заборгованість „Укрнафти“ перед державою абсолютно навмисне: прибуток вивела, а не сплатила податки. А тепер, щоб не було заборгованості „Укрнафти“ перед бюджетом, „Нафтогаз“ отримує гроші від уряду за рахунок майбутнього видобутку та погашає борг „Укрнафти“. Ось така схема. Якщо ви приймете текст закону, то самі переконаєтесь у цьому. Це прокачування грошей», – сказав Корбан.
Державна НАК “Нафтогаз України” віддасть бізнесменові Ігорю Коломойському природний газ на суму понад 100 млрд. грн.
Про це у своєму блозі на “Українській правді” пише нардеп від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко
“3,5 млрд м³ – це третина всього газу, який держава накопичила у сховищах на зиму для населення. Для населення газу не вистачає, а для олігарха Коломойського, як виявилось, достатньо”, – додав Гончаренко.
За його словами, втрата третини газового запасу перед опалювальним сезоном може призвести до дефіциту палива і, зрештою, приводом для переговорів з Росією щодо постачання газу.
“Загалом апетити Коломойського – на 8 млрд м³ газу. Тож 3,5 млрд – це лише аванс. Почалася зе-олігархізація, кінець епохи бідності настав… для Коломойського”, – підсумував Гончаренко.
За матеріалами: Україна24