Правильний вибір шин – гарантія безпеки на дорозі
Підібрати шини диски на автомобіль – далеко не найлегше завдання кожного водія. Це важливий крок, який вимагає максимальної концентрації і знання, на які критерії варто звернути особливу увагу.
Проблем із вибором автомобільної резини в Україні немає. За цим посиланням https://goroshina.ua/catalog/shini можна шини купити за найнижчими цінами під будь-який тип транспорту. Для цього існує чіткий покроковий алгоритм дій, який допоможе правильно підібрати покришки і диски до них.
-
Розмірність
Орієнтиром є рекомендації виробника транспортного засобу, які прописані в техпаспорті кожної машини. Інформація вказується цифрами та латинськими літерами, і виглядає приблизно так – 215/55 R17 91T, де:
- 215 – ширина протектора (мм);
- 55 – профіль (висота) шин;
- R – радіальна конструкція каркасу;
- 17 – діаметр (в дюймах), з яким потрібно купити диски;
- 91 – індекс навантаження;
- T – індекс швидкості.
Експериментувати з розмірами та купувати резину з іншими параметрами не рекомендується. Їздові властивості різко погіршуються, що часто призводить до несприятливих ситуацій у дорозі з невідомими наслідками.
-
Сезонність та тип ТЗ
Вибирати шини необхідно з урахуванням сезонності. На ринку купити резину можна літню, зимову та всесезонну під наступні типи автотранспорту:
- легковий;
- вантажний;
- легко-вантажний;
- сільгосптехніка.
Під кожен із них покришки виготовляються з використанням різних технологій. Наприклад, шини для вантажної спецтехніки повинні бути посиленими, щоб витримувати багатотонні вантажі при їзді по дорожнім покриттям різного типу.
-
Тип протектора
Автошини продаються з різними дизайнами протекторів:
- Симетричний (ненаправлений). Класичний варіант, який має найбільший попит. Такими шинами простіше керувати в умовах щільного трафіку, якщо правильно їх експлуатувати прослужать довше, ніж скати інших типів. Це найдешевші моделі, які виготовляють практично всі шинні бренди.
- Спрямований. Їхня основна відмінність – наявність поглиблених водовідвідних канавок. Рідина та бруд швидко видавлюються назовні, що підвищує комфорт та безпеку їзди по мокрих трасах.
- Асиметричний. Універсальний варіант із розділеним на дві рівні частини протектором. На одній стороні компаунд плавний, вона відповідає за надійне зчеплення із сухою дорогою. Протилежна частина оснащена канавкою для викиду вологи назовні. Щоб асиметричну резину купити заплатити доведеться дорожче, зате водій отримає якісні шини під будь-які умови експлуатації.
Бренд
Репутація виробника відіграє дуже важливу роль. За основними їздовими показниками шинам Goodyear, Bridgestone, Continental, Michelin чи Pirelli немає рівних. Їхня продукція виготовляється з добірної сировини із застосуванням унікальних технологій. За рахунок цього покращується маневреність та керування, зчеплення з дорогою, стійкість до зношування, зменшується витрата палива.
Чим дорожчі покришки, тим кращі показники вони демонструють. Це доводять результати численних тестів, які проводяться незалежними ресурсами та експертами.
Підсумок
Якщо дотримані вищезазначені критерії вибору автомобільних шин, водій зможе підібрати найкращий варіант під конкретні умови експлуатації. Їзда буде комфортною та безпечною, а це – найголовніше для кожного водія.