Перший пацієнт із нейрочіпом у мозку розповів, як змінилося його життя
Перший пацієнт із імплантом від Neuralink
У мозку пацієнта Нолана Арбо, який має імплант від Neuralink, встановленого підприємцем Ілоном Маском, чіп працює вранці до пізнього вечора. Про це повідомив сам пацієнт в інтерв'ю порталу Business Insider.
Іноді мій день починається о 7.00 і я користуюся імплантом до 23.00. Виходить довгий день, але мені це на задоволення, тож я не вважаю це повноцінною роботою», – розповів Арбо.
Пацієнт розповів, що проводить з чотирьох до восьмої години на день на заняттях зі спеціалістами з нейрокомп'ютерного інтерфейсу, щоб знайти і виправити помилки в роботі чіпа.
Арбо отримав травму, що паралізувала його, вісім років тому з наслідками, через які він не відчуває нижче за плечі. Зараз він може користуватися курсором на екрані комп'ютера та спілкуватися з людьми через силу своєї думки.
“Завдяки імпланту я знову зміг з'єднатися зі світом, моїми друзями та сім'єю. Тепер я краще пишу повідомлення і можу спілкуватися з людьми у соцмережах», – наголосив він.
Пацієнт використовує імплант, щоб передавати повідомлення людям на соцмережі Х, використовує Instagram, відповідає на електронні листи, грає в комп'ютерні ігри, читає комікси в Інтернеті та вивчає японську мову на веб-сайті. Також він використовував чіп, щоб забронювати готель для відвідування штаб-квартири Neuralink.
Пацієнт зізнався, що не боявся операції зі встановлення імпланту Neuralink у мозок.
“Я був позитивно налаштований, тому що віра в Бога у мене багато означала. Я знав, що все, що мало статися, було Божим планом для мого життя, і це мене заспокоювало. Я також повністю довіряв команді, яка працювала над цим, включаючи хірургів та медсестер. Вони були чудовими фахівцями, і я отримував відповіді на всі свої запитання», – наголосив Нолан Арбо.
Подальші плани Neuralink
Neuralink вперше застосувала імплант у мозок людини 28 січня. У середині травня Маск оголосив, що компанія почала приймати заявки на участь у клінічному випробуванні другого пацієнта, якому встановлять мозковий імплант, що дозволяє керувати комп'ютером та телефоном за допомогою думки.
Компанія Neuralink, яка тестує нейрочіпи для керування гаджетами за допомогою мозку, також планує розробити аналогічний продукт для сліпих, щоб вони змогли бачити.