“Перше подібне рішення”.  Український бізнес тепер по-новому підписуватиме документи з ЄС

“Перше подібне рішення”. Український бізнес тепер по-новому підписуватиме документи з ЄС


“Перше подібне рішення”. Український бізнес тепер по-новому підписуватиме документи з ЄС

10 липня, 15:03


В Україні стало доступне онлайн підписання документів із ЄС на одній платформі (Фото:pexels/Lukas)

Українські юридичні та фізичні особи отримали нову можливість для підписання документів із європейськими партнерами.

Як повідомили NV Бізнес у прес-службі системи електронного документообігу Schrift, було введено функцію, яка дозволяє використовувати як українські, так і європейські кваліфіковані електронні підписи. (КЕП) на одній платформі.

Відео дня

«Це перше подібне рішення в Україні, яке дозволить зручніше та швидше підписувати з європейськими партнерами спільні документи: міжнародні контракти, рахунки, звірки тощо. Е-підпис із ЄС на одній платформі відкриває нові перспективи для українських підприємців», — йдеться у повідомленні.

Українські ІТ компанії тримають удар війни краще за більшість інших секторів вітчизняної економіки (Фото:NV)
Рейтинг українських IT-підприємців — виторг компаній та чисельність співробітників

«У системі Schrift відтепер можна використати не лише українські, а й європейські ключі КЕП. Для підписання не потрібно встановлювати спеціальні програми, достатньо веб-браузера. Контрагент може підписати документ безкоштовно, навіть без створення свого облікового запису — у гостьовому інтерфейсі», — зазначив керівник компанії Острін ЛТД, розробника системи електронного документообігу Schrift Григорій Луцай.

Донедавна сторони документообігу використовували окремі системи підписання. Наразі українці мають можливість працювати з документами з європейськими партнерами на єдиній платформі. Ці електронні підписи мають юридичну чинність як в Україні, так і в Євросоюзі. Верифікацію підпису можна здійснити безпосередньо в системі Шрифт або через офіційні ресурси, такі як czo.gov.ua і ec.europa.eu.

Schrift (Шрифт) – онлайн система електронного документообігу, управління завданнями та комунікаціями. Має компанії в Україні та в Євросоюзі.

Раніше повідомлялося, що у листопаді 2022 року уряд України затвердив порядок проведення експериментального проекту щодо взаємного визнання електронних довірчих послуг між Україною та Європейським Союзом. Україна стала першою і поки що єдиною країною поза Євросоюзом, яка отримала цю можливість.

У Євросоюзі не використовують алгоритм підписання ДСТУ, який застосовується у більшості сертифікатів ключів, які випускаються в Україні. Тому Мінцифри рекомендує використовувати українські КЕПи із міжнародним сертифікатом, наприклад Дія.Підпис.

До взаємного визнання українських та європейських КЕПів діє порядок, що дозволяє визнавати українські КЕПи в Євросоюзі як удосконалені. Вони є нижчими за рівнем довіри, але також мають силу доказу в європейських судах.