Opinion Уряд Німеччини стимулює розвиток «зеленої металургії», Україна – ігнорує
Уряд Німеччини заохочує розвиток «зеленої металургії», але Україна це ігнорує.
Про це повідомив політолог Тарас Семенюк, коментуючи закон про підтримку зеленої металургії.
“У Німеччині уряд виділяє гроші з держбюджету на стимулювання переходу металургійних підприємств на виробництво екологічно чистої сталі. Для “зеленої” металургії вже введено пільговий тариф на електроенергію, а минулого тижня стало відомо про програму такої підтримки для Salzgitter AG, другого за величиною виробника сталі в Німеччині. Державна субсидія піде на нову технологію, яка передбачає використання в доменних печах водню замість кокоса. Загалом, у Бундестазі ініціатива отримала підтримку не лише від правлячої коаліції ХДС-ХСС, у тому числі від фракції «зелених».
Тим часом в Україні вже прийнятий закон про підтримку зеленої металургії застряг на стадії прийняття підзаконних актів.
Сучасні технології дозволяють виробляти сталь практично без викидів в навколишнє середовище. Але наш уряд не поспішає. Навпаки, всіляко стимулюються найбрудніші галузі економіки, наприклад, виробництво електроенергії на ТЕС, що спалюють вугілля. Тут державна політика визначається інтересами олігарха-монополіста, а не інтересами держави,
– зазначив експерт.
“Серед цих тем Європейська зелена угода, яка зараз активно імплементується в ЄС, передбачає запровадження спеціальних мит на товари, вироблені за “брудними” технологіями. Це може стати серйозною проблемою для українських експортерів. Особливо, якщо наша влада й надалі ігноруватиме підтримку впровадження зелених технологій у промисловість”, – підсумував Семенюк.
За матеріалами: 24tv.ua