Новим власником ЛАЗу стала Івано-Франківська будівельна компанія

Новим власником ЛАЗу стала Івано-Франківська будівельна компанія




Мажоритарним власником компанії “Львівські автобусні заводи” у рамках санації стало ТОВ “Львівінвестактив”

У компанії “Львівські автобусні заводи” у рамках процедури санації (фінансового оздоровлення) з'явився новий власник Івано-Франківський забудовник Андрій Луцький. Про це повідомляється в судовому реєстрі та аналітичній системі Contr Agentпише Liga.

Львівський автобусний завод (ЛАЗ) приватизували у 2001 році, понад 70% акцій підприємства викупило пов'язане з росіянином Ігорем Чуркін ТОВ “Сіл-Авто”. Після приватизації завод почав занепадати: на ньому почалися масові скорочення, затримки зарплат, а згодом – розпродаж майна. Завод продовжував роботу, але значно знизив масштаби виробництва.

Через конфлікт із місцевою владою Чуркін збирався перенести виробництво зі Львова до Дніпропетровської області, і в жовтні 2014 року ЛАЗ остаточно зупинився. 2015 року прокуратура Львівської області відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного заволодіння майном ЛАЗ, а у Верховній Раді з'явилися ініціативи націоналізації заводу.

З 2020 року перереєстроване у Кам'янському ТОВ “Львівські автобусні заводи” перебувало у банкрутстві.

Ситуація змінилася у квітні 2023 року, коли Господарський суд Дніпропетровської області затвердив план санації ЛАЗ. Він передбачав залучення нового інвестора ТОВ “Львівінвестактив” та виключення зі складу власників двох ліквідованих компаній, які не мали правонаступників, – Сіті Транспорт Констракшн Інвестментс ЛТД (її частка – 33,33%) та Євротрак Технолоджіс Лімітед (з часткою – 33,3 .

Довідка: ТОВ “Львівінвестактив” створено у лютому 2023 року, його єдиний власник – фонд “Хайф” Андрія Луцького.

Луцький – співвласник будівельної компанії “Благо”, яка є однією із найбільших в Івано-Франківську. Засноване у 2007 році ТОВ “Компанія Благо” має двох бенефіціарів – Андрій Луцький та Іван Криховецький. Окрім будівельного бізнесу, вони ведуть наукову та викладацьку діяльність в Івано-Франківському приватному університеті Короля Данила, заснованому отцем Луцького.

Читати:  Івано-Франківська область у трійці лідерів з наданих мікрогрантів на власну справу

У період з 1 липня 2023 року по 27 жовтня 2023 року інвестор, який влив у компанію 82 млн. грн., зумів погасити всі визнані судом борги ЛАЗ на суму 178,65 млн. грн. (у тому числі 86,8 млн. грн. перед Укрексімбанком). Після цього у грудні 2023 року Львівінвестактив став мажоритарним власником ЛАЗ, його частка становила 57,58%.

Після погашення боргів та зміни власника суди у Києві та Львові зняли арешт з нерухомості ЛАЗ:

→ 23 лютого Личаківський районний суд Львова скасував арешт ливарного цеху ЛАЗ на вул. Стрийська, 45 у справі Державної фіскальної служби;

→ 5 березня Печерський районний суд Києва скасував арешт 30 об'єктів нерухомості ЛАЗ на вул. Стрийська, 45 у справі Державної податкової служби.

Далі, згідно з планом санації, має бути створена нова юридична особа, до статутного капіталу якої увійде нерухомість ЛАЗ та додаткові гроші від Львівінвестактиву, необхідні для погашення боргів ЛАЗ, про які стало відомо у процесі санації.