“Нові закони: забрати гроші у бідних та додати чиновників та службовців безпеки …” – Андрію Павловський

“Нові закони: забрати гроші у бідних та додати чиновників та службовців безпеки …” – Андрію Павловський


Здавалося б, в умовах війни та шаленої інфляції влада просто зобов’язана підтримувати найбільш захищені райони населення, але … зарплата чомусь збільшує урядовців, депутатів та службовців безпеки. Підприємства – все ще буде намальовано: З наступного року з’явиться нова примусова відрахування з зарплати. Який із?

Несправедливість у розподілі заробітної плати серед українців все більше обурюється в суспільстві. В умовах війни, коли тисячі українців ледь спостерігають, як закінчуються внаслідок зростання цін та тарифів, влада вирішує збільшити зарплату для чиновників та посадових осіб каральних органів. Це поставило під сумнів пріоритети держави, оскільки в той час, коли військові загрожують своїм життям на фронті, чиновники ззаду отримують підвищену зарплату. Андрій Павловський пише про це у своєму блозі на gazeta.ua.

Верховна Рада прийняла законопроект № 8222, який передбачає запровадження єдиних підходів до винагороди державних службовців на основі класифікації посад. Згідно з цим документом, планується збільшити зарплату чиновників. Зокрема, депутати підтримали поправку, яка передбачає зарплату Державній службі аудиту України. Рада також проголосувала за підвищення заробітної плати поліції.

Виявляється, найголовніше для влади – це збільшити зарплату для чиновників та поліції, а не військову. Це надзвичайно несправедливий підхід, оскільки це захисники на перший план, що вони ризикують своїм життям для країни. У той же час чиновники, які працюють ззаду в зручних умовах, отримують надмірну зарплату. Середня зарплата чиновників у міністерствах зросла на 60% і досягла 60 тис. Гривністів на місяць, і це планується збільшити. Виникає питання: скільки такого зростання виправдане, якщо багато українців не можуть дозволити собі навіть основні потреби?

У той же час багато чиновників отримують величезні суми. Наприклад, паразити ради директорів державних компаній отримують сотні тисяч грівніасів на місяць. Серед них колишня джункіст Сергій Лешенко, який у Наглядової ради прикрас не зрозумів більше 300 тис. Гривнії за зарплату. Аналогічна ситуація з лідерами Укрпошта, Нафтогаз, Укренерго та інших державних компаній – їх заробітна плата досягає мільйонів грівнії, і в той же час українці змушені заощадити на найбільш необхідних.

Читати:  Ціна біткойна падає разом з ефіром та іншими альткойнами на тлі триваючої волатильності ринку

Президент міг прийти до цього закону, але він, мабуть, не зробив би цього. Зрештою, незважаючи на попередні завдання та заяви Зеленського щодо обмеження чиновників на рівні 10 мінімальної заробітної плати, це рішення фактично ігнорується. Натомість влада продовжує збільшувати свої виплати чиновникам та службовцям безпеки.

У той же час тарифи громади на населення збільшилися майже на 20%протягом року, соціальні стандарти заробітної плати та пенсій масової маси залишаються замерзлими. Це призводить до катастрофічного падіння купівельної спроможності українців. Це особливо помітно на їжі, яка майже подвоїв ціни. За таких обставин зарплата для чиновників виглядає не лише несправедливою, але й демотивує громадян, включаючи військових, чиї сім’ї змушені жити на заморожених зарплатах.

Інша група, яка залишилася без належного фінансування, – це вчителі. Заробітна плата вчителів в два рази нижча, ніж заробітна плата у галузі. З цього в школах у школах не було 25 000 вакансій. Молоді експерти не хочуть працювати на мізерну оплату, і більшість нинішніх вчителів – це люди пенсій або віку перед переїздом. Якщо ситуація не зміниться, незабаром діти просто нікого не навчать.

У той же час Міністерство соціальної політики стверджує, що українці повинні покласти гроші на старість. Що в нинішньому середовищі майже неможливо. Більшість громадян витрачають усі свої доходи на основні потреби, і до кінця місяця пенсіонерів не вистачає грошей. Незважаючи на застереження МВФ та Світового банку, уряд планує запровадити примусові відрахування від зарплати громадян до пенсійної системи у 2026 році, але без жодної гарантії збереження цих коштів. З високою інфляцією, яка минулого року досягла 13%, люди можуть втратити всі накопичення пенсій …

Читати:  Катеринопольську селищну раду офіційно перейменували, а громаду ще немає

Gazeta.ua