Нідерланди звинуватили Китай у кібератаці на оборонну мережу
Китайські кібершпигуни, які підтримує держава, отримали доступ до нідерландської військової мережі минулого року. Про це заявила міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, повідомляє Reuters.
Спецслужби назвали це частиною тенденції китайського політичного шпигунства проти Нідерландів та їх союзників.
Видання зазначає, що Нідерланди вперше публічно звинуватили Китай у кібершпигунстві, оскільки між двома країнами зростає напруженість у сфері національної безпеки.
Важливо забезпечити, щоб шпигунська діяльність такого роду, яку здійснює Китай, стала надбанням громадськості, оскільки це допоможе підвищити міжнародну стійкість до цього типу кібершпигунства.
Агентства, відомі під абревіатурами Mivd (Dutch Military Intelligence and Security Service) та Aivd (General Intelligence and Security Service), заявили, що хакери розмістили шкідливе програмне забезпечення, яке приховувало їхню власну діяльність, всередині мережі збройних сил, яку використовували 50 осіб досліджень.
Mivd та Aivd зазначають, що цей інцидент не є самостійним, а є частиною ширшої тенденції китайського політичного шпигунства проти Нідерландів та їх союзників.
Посольство Китаю в Нідерландах заявило, що виступає проти всіх форм кібератак.
В окремому звіті, опублікованому у квітні минулого року, Mivd заявило, що Китай незаконно намагався придбати голландські космічні технології.
Нагадаємо, Служба військової розвідки та безпеки Нідерландів (MIVD) заявила, що нідерландські компанії та університети є об'єктами шпигунства з боку Китаю через високі технології. За минулий рік нідерландські спецслужби виявили та запобігли кілька спроб заволодіти, зокрема, технологією військового значення.
Основною метою є компанія Asml, розташована у південному місті Вельдховені. Це домінуючий у світі постачальник літографічних машин для комп'ютерних чіпів.
До речі, уряд Нідерландів працює над законом, який заборонить китайським студентам навчатися за університетськими спеціальностями, які включають оборонні технології та напівпровідники.