
“Нете чекає: Трамп стає гонщиком економічного апокаліпсису …” – Володимир Фесенко
Для глобального кордону глобальних економічних процесів та зв’язків цей термін навіть був винайдений – Трухо. Сполучені Штати вже зазнали всебічного зростання торгових тарифів – тоді очікувалося, що це збільшить спад. Звичайно, ви можете сподіватися на диво, але ви повинні підготуватися до економічного цунамі, який досягне всього світу. Володимир Фесенко писав про це у своєму блозі на gazeta.ua.
День Трампа. 2 квітня, безумовно, залишиться у світовій історії, принаймні в економічній історії. Це день, коли найбільша в світі економіка оголосила торговельну війну майже на всіх інших країнах. Це, мабуть, безпрецедентна подія.
Хоча насправді в історії Сполучених Штатів було щось подібне. Шкала була різною, а роль Сполучених Штатів у світовій торгівлі була не такою важливою. У 1930 році великий спад у Сполучених Штатах прийняв закон розумової думки, згідно з яким обов’язки були покладені на понад 20 000 імпортних товарів. Тоді обов’язки значно збільшилися на 40-50%. Мета була схожа на Трампа для захисту американських фермерів та промисловості США від іноземних конкурентів, які постачають дешеві товари до США.
Але які були наслідки? Закон сідла-халлів незаконно вплинув на світову економіку. Після його прийняття багато країн відповіли на запровадження власних тарифів на американські товари, що призвело до різкого зменшення міжнародної торгівлі. Імпорт у Сполучених Штатах впав на 66%, а експорт зменшився на 61%, що було надзвичайно негативним для ВВП США. Зрештою, Велика рецесія посилилася лише у Сполучених Штатах та в тих країнах, які були економічно пов’язані зі Сполученими Штатами.
Що буде зараз? Дивіться в найближчі тижні та місяці. Але цілком ймовірно, що тариф Trupo-Trans провокується глобальним економічним цунамі, руйнівна хвиля якої неминуче повернеться до Сполучених Штатів.
Одного разу це був термін “Райганоміка”, який характеризував економічну політику США Рональда Рейгана у 1980 -х роках. Ця політика ґрунтувалася на зменшенні податків та зменшенні ролі держави в економічній політиці.
Тепер, напевно, цей час труби – це економічна модель Трампа, яка побудована при високих торгових тарифах. Ми вже бачили перші прояви політики Трампа. Це скоріше руйнування того, що було (як у зовнішній, так і в політиці США), ніж створення чогось нового. Деякі навіть називають Трампа глобальним генератором хаосу. Щось подібне тепер може бути в глобальній економіці. Трамп рішуче приєднався до знищення світового порядку у міжнародних відносинах, тепер черга прийшла до знищення міжнародної торгової системи.
Багато хто чекав 20 квітня, Великдень як кінець російської війни. Натомість вони чекали 2 квітня та початку Всесвітньої торгової війни. Замість Трампа вони вже бачать вершника економічного апокаліпсису.
Шоу Трампа триває, крім того, воно стає універсальним. Можливо, Трамп трохи помилявся з датою, і було б краще оголосити про його ініціативу 1 квітня? Почати весь цей глобальний бедлам у “День дурня” було б дуже органічним.